Jagermeister: цікаві факти та міфи про популярного біттера
Єгермейстер – класичний німецький гіркий лікер, до складу якого входить 56 пряних трав. Фортеця напою дорівнює 35%. Його найчастіше подають як дижестив, адже трав'яний склад сприяє поліпшенню травлення. Процес виготовлення німецького біттера складається з кількох етапів. Спочатку збираються всі ароматні трави у потрібній дозі, заливаються якісним спиртом (70%) на 5–7 днів. Далі алкогольна основа фільтрується та розливається по дубових бочках, після чого вистоюється протягом одного року. Завершальний етап виготовлення - повторна фільтрація, додавання карамелі, цукру та спирту. Перед розливом лікер Егермейстер обов'язково проходить ретельну перевірку за багатьма параметрами.
Історія створення
Це сьогодні Jagermeister належить до елітних алкогольних напоїв. Але так не завжди. Наприклад, ще в 1934 році цей лікер продавався в аптеках як ефективний лікарський засіб для поліпшення травлення. Ідея змішати алкоголь і трави належить Курту Масту, який виріс у сім'ї, що займається виробництвом вина та оцту. Спочатку Курт скомпонував трав'яний збір, а потім залив його вином і настоявся. Смак настоянки молодому виноробу сподобався, тому він почав удосконалювати рецептуру, експериментуючи з різними травами та використовуючи вже чистий виноградний спирт. Через деякий час було запущено масове виробництво гіркого біттера. У перекладі з німецької jagermeister - старший мисливець. На фірмовій етикетці зображено олень із вогненним хрестом між рогами. Сюжет прив'язаний до легенди про апостола Арденнона, який, зустрівши на полюванні оленя, відмовився від ідеї вбивства, а пізніше взагалі став ченцем.
Кров оленя у складі: міф чи правда
Довгий час була популярною теорія, що до рецептури оригінального лікеру входить кров оленя. Цей міф виник після того, як популярний музичний гурт Inkubus Sukkubus презентував пісню Jagermeister. У тексті музиканти порівняли бітер із кров'ю лісового оленя. А ось численні фанати неправильно трактували слова, сприйнявши їх надто буквально. Завдяки цьому і з'явився міф, який не має нічого спільного з реальністю.
Цікаві факти
1. Скляні пляшки, в які розливається Егермейстер, напрочуд міцні. Спочатку це замислювалося для того, щоб тара не розбивалася під час полювання. А зараз це одна із фішок бренду. Щоб особисто перевірити цей факт, можна замовити пляшку німецького елітного алкоголю у маркеті алкогольних штук Маудау та особисто провести тест-драйв.
2. Рецептура гіркого лікеру не змінювалася від часів її розробки. Незмінним залишилося і місце виробництва - німецьке місто Вольфенбюттель. Сьогодні мільйони туристів з усього світу їдуть, щоб побачити легендарний завод із виробництва Jagermeister.
Біттер подають у чистому вигляді як діжестив, а ще на його основі готують велику кількість оригінальних коктейлів.