• Головна
  • Сейм Польщі схвалив законопроєкт про допомогу українським біженцям: що зміниться
10:22, 16 травня
Надійне джерело

Сейм Польщі схвалив законопроєкт про допомогу українським біженцям: що зміниться

Сейм Польщі схвалив законопроєкт про допомогу українським біженцям: що зміниться

Сейм Польщі (нижня палата парламенту) схвалив поправки до закону про допомогу громадянам України у звʼязку зі збройним конфліктом на її території.

Згідно з документом, законність перебування для українців, яким присвоєно номер PESEL UKR, продовжено до 30 вересня 2025 року. З наступного року виплати на дитину у розмірі 800 злотих будуть привʼязані до обовʼязкового шкільного навчання, передає Радіо. Свобода.

Постанова продовжує доступ до медичних, сімейних та соціальних виплат, що надаються органами соціального страхування (ZUS), а також можливість проживання в колективних місцях розміщення.

Поправка до закону визначає максимальний термін, протягом якого учні можуть брати участь у додаткових безкоштовних заняттях з польської мови – це 36 місяців. Рішення стосуватиметься учнів, які почали навчання у 2022/2023 та 2023/2024 роках.
Також схвалені зміни стосуються продовження на чотири місяці терміну подачі заяв на отримання умовного права на заняття лікарською, стоматологічною, медичною та акушерською практикою.
У законі також прописані нові правила підтвердження особи громадянина України, який претендує на номер PESEL. Підтвердити особу можна буде тільки за наявності дійсного проїзного документа.

З 1 липня фінансування проживання та харчування біженців з України, які перебувають в особливо складній ситуації, буде можливим лише на підставі підписаної угоди з місцевим воєводою.

Правила відшкодування витрат на проживання та харчування в центрах колективного проживання також зміняться, так щоб стягнення належних доплат було ефективнішим, ніж зараз.

Постанова також передбачає скасування з 1 липня одноразової грошової допомоги в розмірі 300 злотих та допомоги на фінансування фотографії (раніше під час оформлення PESEL UKR фото робили безкоштовно).

Більшість положень закону набере чинності з 1 липня, але перед тим документ ще передадуть на розгляд до Сенату та на підпис президентові Польщі.

Станом на жовтень 2023 року в Польщі проживали понад 950 тисяч українських біженців.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeЯкщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #біженці #Польща
Останні новини
live comments feed...