• Головна
  • Петиція про розблокування передачі американської зброї "Азову" набрала потрібну кількість голосів меньше ніж за дві доби
10:09, 9 травня

Петиція про розблокування передачі американської зброї "Азову" набрала потрібну кількість голосів меньше ніж за дві доби

Петиція про розблокування передачі американської зброї "Азову" набрала потрібну кількість голосів меньше ніж за дві доби

Електронна петиція на сайті президента про доручення прем'єр-міністру та МЗС України провести невідкладні переговори зі США для скасування обмежень на надання допомоги для 12-ї бригади спеціального призначення Азов набрала необхідні 25 тисяч підписів.

Слід зазначити, що така велика кількість українців проголосувала меньше ніж за дві доби. Петиція була опублікована 7 травня на сайті президента України. А вже 8 травня ввечері необхідна кількість голосів була набрана.

Петиція № 22/225678-еп опублікована на сайті офіційного представництва президента України. Тепер її має розглянути президент.

У зверненні зазначається, що закон США про консолідовані асигнування містить положення, яке блокує можливість використання американських коштів на забезпечення батальйону Азов зброєю, навчаннями та іншою допомогою.

Командир 12-ї бригади спеціального призначення Азов НГУ, полковник Денис Прокопенко (Редіс) вже закликав США зняти заборону на військову допомогу "Азову". 

"Від 2017 року і дотепер у низці Законів про консолідовані асигнування США (Appropriations bill) міститься наступна поправка: "Жодні кошти, надані цим Законом, не можуть бути використані для надання зброї, навчання або іншої допомоги батальйону "Азов"",- заявив Прокопенко.

Якби не ця поправка, "Азов" мав би сучасне озброєння на початку повномасштабного вторгнення.

"Саме ця поправка, яка з року в рік кочує з одного Appropriations bill в інший, є причиною того, що у 2022 році під час оборони Маріуполя "Азов" не мав новітнього західного озброєння. Тоді ми стримували переважаючі сили противника в оточеному Маріуполі, використовуючи вкрай обмежені наявні ресурси, і показали надзвичайно високу ефективність. Скільки життів особового складу вдалося б зберегти, і якими були б результати оборони міста, якби, окрім високої мотивації, злагодженості та професіоналізму, азовці мали в своєму розпорядженні сучасну бронетехніку, артилерійські системи", — зазначив він.

Редіс також підкреслив, що навіть після повномасштабного вторгнення РФ у "Азова" немає можливості, зокрема, відправляти своїх бійців на навчання. Також вони не отримують необхідного озброєння від західних партнерів.

Нагадаємо, 3 травня 2024 року пресслужба "Азову" повідомляла, що сайт офіційного інтернет-представництва президента України двічі відхиляв петицію.

Читайте також: Чому "Азов" досі не отримує західну зброю?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Азов #Прокопенко #петиція
live comments feed...