• Головна
  • Сотня російських офіцерів отримали підозри за воєнні злочини, серед них генерал, який знищив Маріуполь
12:51, 2 травня

Сотня російських офіцерів отримали підозри за воєнні злочини, серед них генерал, який знищив Маріуполь

Сотня російських офіцерів отримали підозри за воєнні злочини, серед них генерал, який знищив Маріуполь

Станом на квітень 2024 року 100 високопоставленим російським військовим було повідомлено про підозру у підготовці, розв'язанні та веденні агресивної війни, а також скоєнні воєнних злочинів, 15 з них - за двома статтями.

Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора із посиланням на звіт Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту.

За даними прокурорів за статтею 437 (злочин агресії) підозру заочно отримали 43 представники вищого офіцерського складу ворожої армії. Обвинувальні акти щодо 11 з них вже скеровані до суду. Серед них: генерал-полковник, який керував військовою операцією зі спроби захоплення територій Чернігівської, Сумської та Київської областей та генерал-лейтенант, який віддав наказ захопити Маріуполь і штурмувати "Азовсталь".

Порушення статті 438 (воєнні злочини) закидають 72 представникам вищого командування зс рф. Обвинувальні акти щодо 40 з них направлені до суду. Вже є рішення щодо 8 осіб. Зокрема засуджені 4 полковники, 3 майори та 1 генерал-лейтенант.

У першому кварталі 2024 року про підозру повідомлено 8 представникам військового командування рф, чотирьом з яких повідомлено про підозри по двум статтям. Одну особу засуджено. Серед підозрюваних: генерал-полковник, який віддавав накази системно обстрілювати "Харківський фізико-технічний інститут", де розміщена ядерна підкритична установка "Джерело нейтронів". Серед засуджених: майор, який розстріляв українського військовополоненого та знущався над цивільними.

Читайте також: Російський генерал, який знищив Маріуполь та Авдіївку, став "героєм росії"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Офіс_генерального_прокурора
live comments feed...