• Головна
  • Хмельницький театр представить арттерапевтичну виставу про Маріуполь у Польщі та Іспанії,- ФОТО
13:59, 22 квітня

Хмельницький театр представить арттерапевтичну виставу про Маріуполь у Польщі та Іспанії,- ФОТО

Інтерактивну арттерапевтичну виставу-перформанс «Маріуполь. #Надія_на_світанок» Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім.М. Старицького вже цього тижня побачать поціновувачі сучасного українського театру у Польщі та Іспанії.

Грантовими можливостями хмельницьких митців театру підтримав проєкт, який має співфінансування Європейського Союзу – «ZMINA: Rebuilding».

Як зауважують грантоотримувачі саме цей грантовий проєкт було покликано підтримати українських переселенців та українські культурний і креативний сектори. Також до цього конкурсу предметно долучились такі відомі грантодавці у сфері культури та мистецтва, як  Міжнародний благодійний фонд «ІЗОЛЯЦІЯ» та Trans Europe Halles та Malý Berlín.

Хмельницький театр представить арттерапевтичну виставу про Маріуполь у Польщі та Іспанії,- ФОТО, фото-1

Важливим моментом цих гастролей колективу театру є те, що європейський глядач стане не тільки безпосереднім учасником вистави-перформансу, він зможе долучитися до семінару-дискусії з питань відновлення психоемоційного стану українців та початку відбудови України:

Цілями проєкту є привернення уваги європейських глядачів до важливості відновлення психоемоційного стану українців, як основу для майбутньої реконструкції українських міст, домівок українців, які зараз розкидані по всьому світу. Це можливість поділитися з партнерськими організаціями досвідом використання арттерапії в театральному мистецтві. А також спосіб мотивувати українців, які зараз перебувають в Іспанії та Польщі, повернутися в Україну для її подальшої відбудови. Так, на прикладі реконструкції міста Маріуполя, яка зображена у виставі, це шанс мотивувати польських та іспанських потенційних інвесторів, архітекторів та інших спеціалістів до відбудови України, – зазначають творці вистави.

Нагадаємо, що зміст вистави «Маріуполь #надія_на_світанок», режисера Миколи Бабина і драматургинь Марини Бортнік-Гулеватої, Марини Пінчук – занурює глядача у трагічні події початку повномасштабної війни з лютого 2022 року, окупації Маріуполя і щодення заводу Азовсталь, який став сховом для мирних мешканців міста до фатального травня. В першу чергу вистава – це діалоги людей, які вимушені співіснувати разом із жахом невизначеності, страхом за майбутнє чекати ранку наступного дня:       

«Маріуполь #надія_на_світанок» — про те, як вижити перед обличчям трагедії та знайти надію навіть без вікон у притулку. У притулку заводу «Азовсталь» зустрічаються різні у всьому люди, змушені співіснувати та спілкуватися між підрозділами. У цьому напруженому середовищі виникає широкий спектр емоцій, від ненависті до любові, які можуть об’єднати людей у   побудові спільного майбутнього. Інтерактивність мистецтва змушує глядача стати частиною вистави, впливаючи на її хід та емоції героїв. Спектакль, який здійснюється за підтримки Українського Культурного Фонду, використовує елементи арттерапії, заохочуючи учасників малювати та додавати фарб у простір притулку, – йдеться в описі польської події проєкту.

Ті шанувальники театру у Хмельницькому, які відвідали цю інтерактивну виставу, стали поруч з акторами постановки учасниками терапевтичної компоненти – мистецького врізу, сесії з малювання, яка покликана виплеснути свої емоції, відчуття та тригери за допомогою кольору на папір.

Так, вже у вівторок, 23 квітня українську виставу та семінар представлять польському глядачеві у Кракові. А вже 25, 26 та 27 квітня 2024 року відбудеться показ вистави «Маріуполь. #Надія_на_світанок» та семінар-дискусія у Барселоні (Іспанія).

Хмельницький театр представить арттерапевтичну виставу про Маріуполь у Польщі та Іспанії,- ФОТО, фото-2

Як зауважують мешканці Маріуполя, теперішні хмельничани, яким вдалося врятуватися з пекла руйнації рідного міста росією – саме вистава театру Старицького повертає їх у ті дні в усіх відтінках пережитих відчуттів. Тож, маємо надію, що і європейський глядач хоча б на час вистави дійсно зрозуміє, що таке війна і які травми вона несе за собою для людей, які є заручниками обставин і просто намагаються вижити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #вистава #Хмельницьк #Надія_на_світанок
live comments feed...