• Головна
  • "Ми закликаємо людей евакуюватися",- очільник Донецької області
10:53, 22 квітня

"Ми закликаємо людей евакуюватися",- очільник Донецької області

"Ми закликаємо людей евакуюватися",- очільник Донецької області

Донецька область постійно під вогнем. Російські війська щодня здійснюють до 2500 атак на міста та села охопленого бойовими діями регіону, розташовані на 260-кілометровій лінії фронту. Більшість мешканців виїхали, але евакуація триває.

Kyiv Independent поспілкувався з очільником Донецької області Вадимом Філашкіним про труднощі з евакуацією мирних жителів у прифронтових районах.

Кожен десятий українець з приблизно 40-мільйонного довоєнного населення країни проживав у Донецькій області до того, як Росія вторглася в Україну в 2014 році. Нині весь регіон став містом-привидом.

«Перед повномасштабною війною у вільній частині Донецької області проживало 1,9 мільйона людей. Зараз це 525 тисяч. Близько 70% тих, хто залишився, – це жінки та люди похилого віку», – сказав Філашкін, уродженець Миколаєва, чиновник, призначений наприкінці 2023 року після чотирьох років перебування на посаді заступника голови ОДА.

Незважаючи на те, що Росія окуповує близько 60% регіону, восени 2022 року вона включила до своєї Конституції всю Донецьку область разом із Луганською, Запорізькою та Херсонською областями. Не зрозуміло, скільки українців проживає на окупованих Росією територіях, оскільки багато втекли через Росію — єдиний шлях покинути окуповану територію — або осіли там, або рухалися через неї, щоб потрапити переважно до європейських країн.

Україна та Росія пропонують вкрай суперечливі звіти. Київ заявив, що на окупованих територіях Донецької області станом на літо 2022 року проживало приблизно 300 тисяч осіб, тоді як Москва стверджувала, що населення перевищило 2,5 мільйона.

Філашкін повідомив, що влада продовжує намагатися евакуювати близько 70 тисяч мирних жителів, у тому числі 2 тисячі дітей, які залишаються на передовій в області.

«Була проведена обов’язкова евакуація всього населення Донецької області, а також примусова евакуація з (прифронтових) населених пунктів Торецьк, Мар’їнка та Очеретине», – сказав Філашкін, додавши, що влада також розпочала примусову евакуацію 24 дітей із чотирьох населених пунктів у Курахівській громаді.

«Ми закликаємо людей евакуюватися. Наша мета – рятувати життя».

Щоденні атаки росіян часто призводять до втрат. За словами чиновника, з лютого 2022 року в Донецькій області загинули 1930 людей, ще 4808 отримали поранення.

Очікується, що реальна кількість жертв буде набагато вищою, оскільки наразі неможливо підрахувати кількість жертв у окупованих Росією Волновасі та Маріуполі, портовому місті, яке було значною мірою зруйноване під час облоги.

Місцева влада, підрозділи Національної поліції України «Білі ангели» та співробітники ДСНС евакуюють місцевих жителів із «червоної» зони — районів підвищеної небезпеки — тоді як військові втручаються, коли «ситуація стає дуже складною», — сказав Філашкін.

У той час, як більшість внутрішньо переміщених місцевих жителів — понад 500 000 осіб — переїхали в безпечніші місця в регіоні з 2014 року, тепер усі прямують ще далі на захід. Філашкін зазначив, що Донецька обласна військова адміністрація створила десятки гуманітарних хабів у 17 областях України.

«Як тільки люди виходять з (потяга), вони отримують фінансову допомогу. Тоді приймаючий регіон бере на себе їхнє розміщення та надає допомогу», – сказав губернатор.

Проте, є й ті, хто хоче залишатись вдома у прифронтових містах, поки російські війська наближаються. Затримка рішення про евакуацію може призвести до смерті або життя під окупацією.

«Мало хто (з тих, хто залишається) хоче евакуюватися. Це виклик для нас. Коли стане дуже гаряче, люди будуть просити допомоги, але до них може бути неможливо дістатись», – сказав Філашкін, розповівши, що кілька місцевих жителів шукали евакуації з обложеної Авдіївки, а російські війська обстрілювали єдиний шлях евакуації.

Читайте також: З Донецької області у безпечні регіони країни евакуювали 49 жителів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Філашкін #евакуація
live comments feed...