• Головна
  • Зеленський підписав зменшення призовного віку з 27 до 25 років
11:15, 3 квітня

Зеленський підписав зменшення призовного віку з 27 до 25 років

Зеленський підписав зменшення призовного віку з 27 до 25 років

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо зменшення граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років, який Верховна рада схвалила у травні 2023 року.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Тепер загальній мобілізації підлягатимуть військовозобовʼязані чоловіки, придатні та обмежено придатні за станом здоровʼя, від 25 до 60 років без досвіду військової служби.

Донині на строкову військову службу призивались придатні для цього за станом здоров'я громадяни, яким до дня відправлення до військових частин виповнилося 18 років, та старші особи, що не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку. При цьому на військовий облік підлягали взяттю громадяни, які досягли 27-річного віку.

Автори очікують, що цей закон унормує питання щодо поповнення мобілізаційного людського резерву шляхом взяття на військовий облік військовозобов’язаних громадян, які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.

Нагадаємо, уряд ще 5 травня 2023 року підтримав законопроєкт, який передбачає зниження граничного віку перебування на обліку призовників з 27 до 25 років.

Раніше Міноборони на звернення ЗСУ підготувало зміни до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування на військовому обліку призовників з 27 до 25 років.

У МО обґрунтували зміни призовного віку тим, що "значна кількість придатних громадян, які не мають статусу військовозобов'язаних, не може бути залучена до служби за призовом під час мобілізації".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Зеленський #мобілізація #закон_підписав
live comments feed...