• Головна
  • Обійдуться без "Азовсталі". Метінвест побудує третій завод в Італії
12:00, 2 квітня
Надійне джерело

Обійдуться без "Азовсталі". Метінвест побудує третій завод в Італії

Обійдуться без "Азовсталі". Метінвест побудує третій завод в Італії

Група Метінвест має намір побудувати завод в італійському регіоні Тоскана. При цьому італійський міністр Урсо попросив компанію звернути увагу на комбінат у Таранто, розглянути можливість його відновлення, повідомляє NV.Бізнес.

Про це, як повідомляє Метінвест, заявив генеральний директор холдингу Юрій Риженков в інтерв'ю італійській газеті La Repubblica. За його словами, новий завод у Пьомбіно вироблятиме «зелену сталь». Риженков констатував, що група до теперішнього моменту вже володіє двома заводами в Італії, але має намір побудувати третій завод.

Метінвест узяв на себе зобов’язання з будівництва нового заводу в Пьомбіно в рамках програмної угоди з міністром економічного розвитку Італії.

«Якщо ми завершимо підписання програмної угоди до середини цього року, то зможемо почати будівництво заводу наприкінці 2024 року. Саме будівництво займе 2−3 роки. За ідеального сценарію ми зможемо почати виробництво в Пьомбіно 2027 року», — пояснив Риженков.

Риженков також пояснив, що плани з будівництва заводу в Італії були задовго до вторгнення. Тоді ідея полягала у використанні напівфабрикатів з Азовсталі для подальшої переробки в Італії. Наразі Азовсталі немає, але в Україні є залізорудні підприємства з виробництва високоякісної залізної руди, яка може використовуватися для виготовлення DRI/HBI (заліза прямого відновлення). Тож зараз ідея полягає в тому, щоб побудувати завод, який використовуватиме залізорудну сировину з України для виробництва сталі в Італії.

Нагадаємо, що в Маріуполі Метінвест Ріната Ахметова володів двома заводами - Азовсталь та ММК ім.Ілліча. Обидва були зруйновані російською армією навесні 2022 року. Азовсталь наразі не підлягає відбудові. Проте керівництво Метінвесту неодноразово обіцяло побудувати новий завод "Азовсталь".

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Азовсталь #Метінвест
live comments feed...