• Головна
  • Закінчується ідентифікація пенсіонерів: як пройти на окупованій території та за кордоном
До 31 березня
18:00, 29 березня

Закінчується ідентифікація пенсіонерів: як пройти на окупованій території та за кордоном

До 31 березня
Закінчується ідентифікація пенсіонерів: як пройти на окупованій території та за кордоном

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України пенсіонерам, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи до 24 лютого 2022 та одержують пенсію в АТ «Ощадбанк», необхідно пройти фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024. Тобто не всім, а тим, хто має статус ВПО до повномасштабного вторгнення.

Про це нагадує Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області 

Способи проходження ідентифікації:

  •  особисто, звернувшись до відділення АТ «Ощадбанк» або до сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України);
  • через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ https://portal.pfu.gov.ua за допомогою віддаленого КЕП Дія.Підпис (Дія ID), створеного у мобільному додатку Єдиного державного вебпорталу електронних послуг http://tinyurl.com/5eryreuu;
  • за допомогою відеоконференцзв’язку;
  • у закордонній дипломатичній установі (для пенсіонерів з числа ВПО, які знаходяться за кордоном).

Якщо пенсіонер не встиг пройти ідентифікацію, виплати призупинять, але після проходження знов повернуть.

Відеоідентифікація через портал ПФУ

Ця опція є особливо корисною для тих, хто проживає в окупації. Тому треба розповісти про неї більш докладно.

У Міністерстві соціальної політики зазначають, що пенсіонерам, які мешкають на окупованих територіях, фінансування коштів на пенсійні рахунки не припинялося.

"Пенсія продовжує нараховуватись на карту", – заявляють у Мінсоцполітики. Щоправда, якщо пенсіонери, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, не знімали гроші з картки понад 6 місяців, їм необхідно буде віддалено пройти фізичну ідентифікацію.

Для таких випадків був розроблений механізм проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв'язку.

Щоб записатися на відеоідентифікацію через веб-портал Пенсійного фонду України, необхідно виконати наступні кроки:

 Спочатку пенсіонер повинен подати заяву (заявку) на проходження відеоідентифікації.

Це можна зробити такими способами:

Як подати заяву на проведення ідентифікації в режимі відеоконференцзв’язку:

  • через вебпортал  http://tinyurl.com/2s42j7r2;
  • через Контакт-центр ПФУ  http://tinyurl.com/2yysp79c.
  • за контактними телефонами: 0800 503 753, (044) 281 0870, (044) 281 0871 (зі списку питань потрібно обрати "Питання щодо виплати пенсій та ідентифікації" та натиснути цифру 3 на клавіатурі телефону)

Зазначимо, що на окупованих територіях сайт ПФУ може відкриватися лише через VPN.

Потім потрібно у верхній частині екрана вибрати вкладку "Заява на ідентифікацію за допомогою відеоконференцзв'язку" та натиснути на неї. 

Після цього потрібно буде заповнити особисті дані, вказати адресу електронної пошти та номер телефону (для отримання зворотного контакту від фахівців Пенсійного фонду), а також зі списку вибрати спосіб проведення відеоідентифікації. Вона може бути проведена (на вибір пенсіонера) за допомогою Viber, Google Meet, Signal, Skype, Telegram, WhatsApp, Zoom.

До заяви можуть бути додані (як прикріплені файли) документи: паспорт, пенсійне посвідчення, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, свідоцтво про народження, трудова книжка тощо (розмір кожного файлу не повинен перевищувати 1 Мб).

Від імені малолітніх чи неповнолітніх осіб, недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежена, звертаються законні представники (батьки, усиновителі, батьки-вихователі, прийомні батьки, патронатні вихователі, опікуни, піклувальники, представники закладів (органів опіки та піклування)) опікунів або піклувальників.

Після подання заяви на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв'язку з вами зв'яжеться уповноважений співробітник органу Пенсійного фонду України для погодження часу та способу проведення відеоідентифікації.

Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше ніж 10 робочих днів з дати подання заяви (звернення).

Проходження відеоідентифікації

Відеоідентифікація одержувача пенсії проводиться на підставі документа, що засвідчує особу/законного представника/помічника (паспорт громадянина України, закордонний паспорт громадянина України).

Пенсіонер, законний представник або помічник повинен озвучити інформацію про номер та серію (за наявності) документа, що засвідчує особу/свідоцтва про народження дитини, та власний контактний номер телефону та/або адресу електронної пошти для спілкування з органом Пенсійного фонду.

Відеофіксація повинна проводитися таким чином, щоб відеозображення давало можливість однозначно розпізнати людину та деталі документів.

Ба більше, співробітник ПФУ забезпечує перевірку таких документів щодо ознак пошкодження та підробки.

Тривалість відеоідентифікації становить приблизно 20 хвилин (може бути продовжена у разі наявності ознак підозрілої поведінки одержувача/законного представника/помічника).

Під час відеоідентифікації представник органу Пенсійного фонду ставитиме запитання із заздалегідь затвердженого переліку. Наприклад, попросять назвати ПІБ, дату та місце народження, реквізити документів (паспорт, ІПН, пенсійне посвідчення), номер телефону, зареєстроване та фактичне місце проживання, коли востаннє зверталися до органів Пенсійного фонду України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#идентифікація_пенсіонерів #пенсії
live comments feed...