• Головна
  • Особливості коліматорних прицілів
Новини компаній
12:40, 25 березня

Особливості коліматорних прицілів

Новини компаній
Особливості коліматорних прицілів, фото-1

Уникнути похибок та значно підвищити точність стрільби допомагає коліматорний приціл. Цей різновид стрілецької оптики часто обирають військові, мисливці, спортсмени та всі, хто захоплюється сучасною зброєю. Коліматори є одними з найкомпактніших і найзручніших прицілів, вони відмінно підходять як початківцям, так і досвідченим фахівцям.

Як працює коліматорний приціл?

Даний різновид прицілів також називають “рефлекторними”, адже в конструкції присутні напівдзеркальні лінзи. В основі роботи коліматора лежать принципи геометричної оптики. Прицільна марка накладається на поле зору стрілка та ніби проєктується у нескінченість.

Джерелом світла в КП зазвичай виступає діодний лазер. Його промені проєктуються на напівпрозоре дзеркало всередині конструкції, після чого потрапляють в око оператора.

Безперечною перевагою коліматора є легкість прицілювання:

  • Мушка та цілик вже зведені в одну точку або марку, користувачу треба лише навести приціл на мішень. Від зміни кута огляду позиція точки не змінюється – вона фіксується на об’єкті спостереження.
  • Промені, що формують марку, бачить лише оператор, адже вони проєктуються всередину приладу. Це робить коліматор ефективнішим за лазерний приціл, потік світла від якого може викрити стрілка.
  • Щоб ефективно цілитися в коліматор, не обов’язково заплющувати одне око. Це дозволяє користувачу розширити кут огляду та ефективно аналізувати місцевість. У прицілах відкритого типу стрілок бачить лише марку та навколишній простір.

Познайомитися з різними моделями коліматорів можна за посиланням - https://expert-pro.com.ua/kollimatornye_pricely/.

Відкритий та закритий коліматори: який обрати?

За типом конструкції коліматорні приціли діляться на закриті та відкриті. У кожного з цих різновидів є свої плюси та мінуси, а вибір між ними залежить від індивідуальних потреб користувача та нюансів стрільби.

Відкриті

Це найкомпактніший тип прицілу. Невеликі габарити та вага дозволяють встановлювати такий прилад навіть на пістолет. У відкритому КП відсутні деякі фрагменти корпусу, тому лінза у ньому лишається ззовні. Таке конструктивне рішення дозволяє не лише зменшити розміри прицілу, а й розширити кут огляду – з двома розплющеними очима стрілок повноцінно бачить навколишнє середовище.

Однак, у відкритих коліматорах є і недоліки. Такий тип прицілу складно використовувати під дощем чи снігом. Незахищена лінза може подряпатися чи розбитися внаслідок необережності оператора. До того ж відкрита оптика піддається забрудненням.

Закриті

Такі прилади мають у конструкції два пласких захисних скла, які бережуть лінзу від загрозливих зовнішніх факторів. Закритому прицілу не страшні пил, волога та бруд – оптика завжди лишається чистою. Також прилади даного типу краще захищені від ударів, тому вони більш зносостійкі та довговічніші. Час автономної роботи закритого КП триває довше: всередину прицілу потрапляє менше зовнішнього світла, тому діод працює зі зниженою інтенсивністю.

Закритий коліматор вирізняється більшими габаритами та вагою, тому підходить не для всієї зброї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...