• Головна
  • 43% українців вважають, що треба обмежити права жителів окупованих територій, - опитування
15:14, 20 березня
Надійне джерело

43% українців вважають, що треба обмежити права жителів окупованих територій, - опитування

Після деокупації територій Донбасу та Криму, для їхньої адаптації необхідно запровадження міжнародної тимчасової адміністрації. Таку думку підтримують 78% опитаних українців, проти цієї ідеї - 20 %. 

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи Рейтинг.

На думку більшості респондентів, держава повинна вже зараз реалізовувати заходи для підтримки та налагодження зв’язку з населенням, що залишилося на окупованих територіях. 47 % вважає, що такі ініціативи мають бути спрямовані лише на тих, хто підтримує Україну, 40 % — на всіх, хто залишився на окупованих територіях. 8 % вказали, що такі заходи не є пріоритетними, ще 3 % вважають, що держава взагалі не має витрачати на це ресурси.

Соціологи також запитали в українців, чи вважають вони, що потрібно позбавити прав тих, хто живе на тимчасово окупованих територіях

54 % опитаних вважають, що не варто застосовувати обмеження в правах (право голосувати, займати певні посади, вести господарську діяльність) для мешканців окупованих територій, ще 43 % — мають протилежну думку. Про доречність обмеження прав для українських громадян, що виїхали за кордон вказали 29 % респондентів, проти такої ініціативи — 68 %.

Ситуацією, умовами життя на окупованих територіях постійно цікавляться 34 % респондентів, ще 25 % цікавляться часто. Зрідка цікавиться 33 % опитаних, ще 7 % майже ніколи, або ніколи не цікавляться. Частіше ситуацією цікавляться респонденти старших вікових категорій та ті, хто має родичів на окупованих територіях.

З тим, що отримання російського громадянства може бути виправданим, однозначно погоджується 10 % респондентів, ще 39 % — скоріше погоджуються. 46 % опитаних не погоджується. Частіше не погоджуються з можливістю виправдання отримання російського громадянства респонденти, що не мають родичів на окупованих територіях, мешканці центральних та західних регіонів.

На питання соціологів стосовно колаборантів. які погодилися співпрацювати з окупантами, більшість опитаних українців (52%) вважають, що кримінальній відповідальності підлягає будь-яка співпраця з ворогом, 47 % — лише та, яка призвела до тяжких наслідків та злочинів.

Покарання за співпрацю з окупаційними адміністраціями, у вигляді позбавлення права займати державні посади, чи вести господарську діяльність має бути безстроковим на думку 66 % опитаних. Ще 30 % вважають, що воно має бути обмеженим у часі.

Опитування проведене групою Рейтинг 18-24 жовтня 2023 року за підтримки Швейцарії через Відділ миру та прав людини. Опитано 2000 респондентів в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,2%.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чому Вадим Бойченко - досі мер Маріуполя?
проголосувало 1728 відвідувачів
Тому що він гарний мер та піклується про громаду
14,3%
Тому що ніхто не хоче створювати ВЦА
22,0%
Тому що це вигідно для найбагатшої людини України
63,7%
#Україна #рф #війна #окупація #Рейтинг #опитування
live comments feed...