• Головна
  • В Єдиному реєстрі досудових розслідувань вже зафіксовано понад 128 тисяч постраждалих від воєнних злочинів РФ, - Офіс Генпрокурора
11:00, 18 березня
Надійне джерело

В Єдиному реєстрі досудових розслідувань вже зафіксовано понад 128 тисяч постраждалих від воєнних злочинів РФ, - Офіс Генпрокурора

В Єдиному реєстрі досудових розслідувань зафіксовано відомості щодо понад 128 тисяч потерпілих від воєнних злочинів з боку РФ. Наразі координаційний центр підтримки потерпілих і свідків отримав перші дані щодо 170 постраждалих від воєнних злочинів. Але реальна кількість людей, які потребують допомоги, набагато більша.

Про це повідомив Офіс Генерального прокурора із посиланням на керівницю  Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків воєнних та інших міжнародних злочинів Вероніку Плотнікову.

“В Єдиному реєстрі досудових розслідувань зафіксовано відомості щодо понад 128 тисяч потерпілих від воєнних злочинів, і з кожним днем війни кількість зростає. Ми бачимо свою функцію у тому, щоб бути містком між постраждалими і тими, хто надає допомогу. Ми створюємо екосистему підтримки, тому що жоден державний орган, жодна організація не може забезпечити таку кількість постраждалих”, - зазначила вона.

Наразі фахівці Центру разом з прокурорами та слідчими відпрацьовують алгоритми взаємодії. Саме прокурори та слідчі, працюючи з постраждалими, інформують їх про можливість звернутися до Координаційного центру і, в разі отримання згоди, передають їх контакти координаторам Центру. 

“Робота координатора полягає у тому, щоб розповідати доступною мовою, які слідчі або процесуальні дії відбуваються, супроводжувати в суді. Слідкувати, щоб не сталось ретравматизації. Другий момент – оцінка потреб і надання допомоги. З нашого досвіду, люди все більше зацікавлені в тривалих рішеннях, таких як працевлаштування, перепрофілювання по освіті тощо”, - пояснює Плотнікова.

За її словами, вже є потерпілі, які в подальшому планують бути волонтерами і допомагати іншим. Вона закликала звертатись до Координаційного центру, працювати з травмою за підтримки фахівців і відновлювати власне життя.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рф #війна #злочини
live comments feed...