• Головна
  • У номінанти Оскара 2024 потрапив український документальний фільм про російську агресію в Маріуполі
20:15, 7 березня

У номінанти Оскара 2024 потрапив український документальний фільм про російську агресію в Маріуполі

У номінанти Оскара 2024 потрапив український документальний фільм про російську агресію в Маріуполі, фото-1

Серед номінантів премії Оскар 2024 представлена ​​українська стрічка “20 днів у Маріуполі”

11 березня 2024 року у Лос-Анджелесі відбудеться чергова церемонія нагородження премії «Оскар». Ця подія стане магнітом для кіноманів та головним джерелом повідомлень про кіно у ці дні. Про те, які фільми цього року претендують на головні призи у номінаціях сьогодні повідомляє сайт Meta.ua.

Номінант на “Оскар 2024”

Усього 5 днів залишилося до того моменту, як кіномани всього світу дізнаються, які найкращі фільми отримають кінопремію «Оскар» на 96 церемонії. У номінацію «Кращий фільм» потрапили такі світові кінобестселери, як «Опенгеймер», «Барбі», «Минулі життя», «Американське чтиво» та інші. В номінації кращій анімаційний фільм боротьба розвернеться між “Елементарно”, “Хлопчик та чапля”, новим людиною-павуком...

За звання найкращого актора змагатимуться Бредлі Купер, К. Мерфі, К. Малліган, Емма Стоун, Дж. Райт. Найкращим режисером може стати блискучий Крістофер Нолан, який створив черговий кіношедевр «Опенгеймер», Мартін Скорсезе, який цього року представив широкому загалу «Вбивцю квіткової повні», Жюстін Тріє з «Анатомією падіння».

Також новини кіно пишуть, що у номінації найкраща документальна стрічка представлена ​​українська документалка під назвою «20 днів у Маріуполі», яка зовсім недавно отримала премію BAFTA в Лондоні.

«20 днів у Маріуполі»

«20 днів у Маріуполі» знято та змонтовано з документальних кадрів харків’янина Мстислава Чернова, який разом із журналістами з AssociatedPress опинився на самому початку війни у ​​Маріуполі. Рівно 20 днів журналісти провели у місті та залишили його ще до початку боїв за «Азовсталь». Так довго у Маріуполі не протримався ніхто з журналістської братії – решту евакуювали раніше.

На великому екрані глядачі з усіх країн спромоглися побачити документальні зйомки з вулиць, на яких розгорнулася кривава битва. Фільм знятий у мінімалістичному стилі – мінімум закадрового тексту, жодних титрів. Тільки сильні кадри війни, що щемлять душу. Ідея про створення фільму спала на думку творцю, тому що всього 10% знятого матеріалу потрапило в стрічки новин.

З художнього погляду картина зроблена експресіоністською потужно. На екрані йде відлік днів з початку агресії Росії та облоги Маріуполя – день перший, день сьомий, день чотирнадцятий… Голос Чернова, що супроводжує кадри, позбавлений емоційних перепадів, звучить тихо і приглушено, не відволікаючи від того, що відбувається на екрані.

Екстремальні репортажні зйомки з вулиць, на яких щодня вибухають будинки, горять машини, немає електрики ведуться буквально на бігу. Ручна камера, що знімає жах бомбардувань, відображає всю паніку, страх і хаос, що творяться тут.

Вперше фільм отримав приз симпатій на американському кінофестивалі «Санденс». Потім за свою роботу команда отримала престижну Пулітцерівську премію. Згодом 19 лютого – британську премію Bafta. До речі, у Лондоні були номіновані ті самі фільми, що зараз боротимуться за золоту статуетку – «Опенгеймер», «Бідні-нещасні».    

Мстислав Чернов, коментуючи той факт, що його фільм потрапив до «Оскарівської» номінації, зазначив, що зазнає дивних змішаних почуттів, і готовий віддати всі нагороди, щоб маріупольської трагедії не сталося.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Номінації на Оскар
live comments feed...