• Головна
  • "Коли це станеться – ми будемо там". Греція долучиться до відбудови Маріуполя після звільнення
16:18, 1 березня
Надійне джерело

"Коли це станеться – ми будемо там". Греція долучиться до відбудови Маріуполя після звільнення

"Коли це станеться – ми будемо там". Греція долучиться до відбудови Маріуполя після звільнення

Греція готова долучитися до відновлення Одеси та Маріуполя. Головна умова -щоб Маріуполь був вільний і український.

Про це заявив спецпредставник в Україні, постійний представник Греції в НАТО Спірос Ламбрідіс, повідомляє "Голос Америки".

Олексій Коваленко, Голос Америки: Греція приєдналась до НАТО і ЄС і підтримці України, включно із допомогою про яку ви говорите. Але окрім цього Афіни обіцяли допомогти із реконструкцією українських міст – Одеси та після деокупації – Маріуполя. Можете розповісти про цей напрямок?

Спірос Лампрідіс, спеціальний представник Греції в Україні: Для нас порушення суверенітету Україні торкається земель, які дуже близькі до наших сердець. Навколо Чорного моря, включно із районами біля Приазов’я та Одеси протягом століть процвітали різні громади. Коли сталось вторгнення, це було ударом по життю, гідності, сім’ях тисячів українців.

Більшість українців виїхало з окупованих територій в різні місця України. Велика кількість приїхала до Греції, де ми їх прийняли з відкритим серцем. Вони - наші співвітчизники. На жаль, багато з них все ще перебувають під жорстокою російською окупацією в Маріуполі та селищах навколо. Середовище, в якому вони живуть жахливе.

 Звичайно ж, щоб ми реалізували план, повинні бути створені умови. 

Ми дотримаємо своє слово, найближчим часом – принаймні щодо Одеси. Ми вже плануємо разом із місцевою владою області, які їхні пріоритети і що ми можемо реально зробити. Щодо Маріуполя, сам прем’єр-міністр Греції в минулому обіцяв реконструювати повністю зруйнований пологовий будинок. Звичайно ж, щоб ми реалізували план, повинні бути створені умови. А умова така – щоб Маріуполь був вільний і український, так і має бути. Коли це станеться – ми будемо там.

Інтервью повністю читайте тут.

Читайте також: В Маріуполі на місці "Будинку з годинником" окупанти добудовують багатоповерхівку під іпотеку,- ФОТО

Тимчасове житло для маріупольців. Що є і чого очікувати, - ФОТО

Американський фізик-ядерник, якого розшукує Росія, чотири місяці був в окупації в Маріуполі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Греція #пологовий_будинок
live comments feed...