Сотні міст світу підняли українські прапори 24-25 лютого. Як це було, - ФОТО, ВІДЕО
24 та 25 лютого у різних куточках цивілізованого світу пройшли акції на підтримку України. Сотні міст – майже на всіх континентах – підняли українські прапори, співали український гімн та скандували гасла на підтримку нашої країни.
Другі роковини повномасштабного вторгнення змусили світ підняти голову і подивитися у вічі небезпеці, яка виходить з боку Російської Федерації.
Українці, які зараз розкидані по всьому світу, нагадали, що вони є, живі, і вони продовжують свою боротьбу. Серед тих, хто взяв участь у акціях, було багато маріупольців.
Ми зібрали фото і відео із соціальних мереж, щоб ви могли хоча б частково уявити масштаби акцій, що прокотилися світом.
Мюнхен
Мітинг, присвячений другій річниці з дня віроломного нападу держави-терориста на незалежну Україну. Фото Євгена Сокирко.
«Пам'ятаємо всіх загиблих. Кожного. Не пробачимо. Не забудемо... Тримаємо стрій», - написав Євген Сокирко.
Лондон
Акція зібрала декілька тисяч людей на підтримку України. Фото Сергія Єфимова.
А так виглядає посольство Великобританії у Києві
Гданськ
У Гданську у Центрі Європейської Солідарності кількасот людей вийшли на мітинг з нагоди другої річниці нападу російської армії на Україну. Мер міста Олександра Дулькевич закликала й надалі проявляти солідарність з українським народом. Водночас вона побажала Україні швидкого вступу до Європейського Союзу , а потім і до НАТО.
Поляки наголосили, що вони завжди підтримуватимуть українців у війні проти російського агресора.
Уповноважений уряду в Україні Павел Коваль також нагадав, що сотням тисяч українців, які сьогодні на фронті, потрібні боєприпаси. “Їм потрібна підтримка, солідарність і амуніція”, - сказав Коваль.
Під час мітингу українці розгорнули 5-метровий флаг, звучали українські пісні у виконанні хору «Вірій» . Українці скандували: «Спасибі, Dziękuję» та «Слава Україні».
Учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Також нагадали про полонених українців, зокрема маріупольців.
Мітинг завершився на площі Солідарності, де українці утворили ланцюг єдності, а представники влади поклали запалені свічки у підніжжя Пам'ятника загиблим суднобудівникам, який підсвітили жовто-блакитними кольорами.
Дублін
В столиці Ірландії відбулась хода на підтримку України. Люди скандували «Зупиніть війну в Україні!». Фото та відео Олександа Горбаченко
Корк
25 лютого в Українська Греко-Католицька Церква в Корку та завдяки волонтерам Штаб Півдня, діткам Ukrainian School Cork Українська Школа в місті Корк, разом з хором «Калина» відбулася служба і концерт реквієм до другої роковини повномасштабної війни в Ураїні. Світла памʼять всім полеглим! Сили всім хто бʼється за волю!
Також містом відбулась хода, в якій взяли участь сотні містян.
Лімерік
Невеличке ірландське місто Лімерік також зібрало сотні українців, в тому числі і маріупольців, на акцію підтримки України.
24 лютого. Фото - Любов Макаренко
Штутгарт
Акція на підтримку Україні. Відео Ольги Белюрко
Тбілісі
Неймовірна кількість грузинів та українців вийшли на вулиці грузинської столиці, щоб підтримати Україну у її боротьбі з російською агресією. Лунали Гасла «Слава Україні», українські пісні.
Брюсель
Фото Анни Яворської. В центрі столиці Європейського Союзу пройшла багатотисячна акція на підтримку України 25 лютого. Люди пройшли центром європейського кварталу, розгорнули величезний прапор України.
Учасники акції несли в руках символічний рахунок, який вони висунули російському уряду і російському народу для компенсації тієї шкоди, яку заподіяла Російська Федерація українському народу.
Амстердам
Фото Наталі Путрі
Прага
Фото ВВС. Тисячі людей підняли вгору сині та жовті вогники на підтримку України 24 лютого
Швейцарія
Маріупольська поетеса Наталі Ростова-Паладій зачитує вірш – заклик до світу.
Єдність, віра, незламність та дружньої твердість руки.
Ще міцнішими стали серця під війни багнетами.
Україну вже десять років кроять на шматки
І вже рівно два роки підступними б'ють ракетами.
Наш народ вибрав шлях до свободи і ним іде.
Він вже втомлений вкрай від втрат, він весь час стривожений.
Шлях від п'ятої ранку в страшний той лютневий день
До важкого сьогодні із вірою, що переможемо.
Шлях триває. Тримає нас разом на різних фронтах.
Ми своє захищаємо піснею, словом, снарядами
З іменами полеглих воїнів на вустах,
І з молитвами, що осяюють зорепадами.
Ворогів розігнати, як тих нахабних ворон.
Наша ціль - відстояти своє, покарати винного!
Пам'ятаймо, як ЗСУ зустрічав Херсон,
Пам'ятаймо про звільнення Київщини, Зміїного...
Споконвіку на стражі козацька стоїть булава.
Українці щодня це доводять своїми діями.
Пам'ятаймо, як в чорному морі горіла "Москва"...
Що зробив на початку вторгнення Привид Києва..
В нас і сила і мужність є для наступних дій,
Тільки боєприпасів обмаль та амуніції.
Україна стоїть, як стояла! Та зараз їй
Вже не просто підтримка потрібна, а коаліція!
Нам спинити це треба разом, щоб ворог дрижав,
Щоб конвенціями не нехтував та законами.
Як ударив при Ватерлоо союз держав
Тогочасних ординців із їхніми "наполеонами".
Україна продовжує свій історичний бій!
Бо не можна потрапити їй у дракон'ю пащу
Україна - наш дім, там майбутнє для нас - найкраще!
Закликаємо світ нас зміцнити у цій боротьбі!
Монреаль, Канада
Тисячі людей співають гімн України. Несуть в руках опудало диктатора Путіна. Розгортають український прапор. Фото та відео Оксани Кліменко
Солоніки
На площі Аристотеля, у самому центрі Салонік, відбувся мітинг до 2-их роковин повномасштабного вторгнення, організований Спілкою греків України в Греції, Україно-Грецькою Ініціативою й громадською ініціативою мешканців міста Салоніки. Акція символізувала те, що правильним цивілізаційним вибором світу є підтримка України. На це вказувала й присутність у цей момент Генеральних Консулів США й багатьох держав — Німеччини, Франції, Румунії, Кіпру, Болгарії, Грузії, Албанії та Північної Македонії, які висловлювали слова підтримки нашому мужньому й хороброму народові.
Почесним учасником демонстрації був міський голова Салонік — міста, яке із теплом прийняло чимало громадян України, що, рятувалися від війни, Стеліос Ангелудіс, колишній заступник Міністра закордонних справ Греції Янніс Мангріотіс.
Виступ Параскеваса Параскевопулоса найяскравіше проілюстрував позицію свідомих представників грецького суспільства. Він наголосив на тому, що греки мають підтримувати Україну, бо в нашому історичному шляху багато спільного. Греція й Кіпр не раз ставали жертвами віроломних нападів сусідньої держави, й це відгукується сильним болем у душі кожного грека.
На площі Аристотеля вдень майоріли українські, грецькі й грузинські прапори, лунали слова підтримки на адресу всього українського народу, співчуття трагедії, із якою він зіткнувся. Усе нагадувало про те, що боротьба ще триває, а отже про це не можна забувати ні на мить!
Голова Спілки греків України в Греції, Почесний голова Федерації грецьких товариств України Олександра Іванівна Проценко-Пічаджі, яка пережила облогу Маріуполя, розповіла про те, як до останнього боролася й стояла супроти ворога столиця українського еллінізму, як маріупольці виживали під нескінченними варварськими бомбардуваннями, що ворог не гребував нічим — методично знищував дитячі садочки, школи, домівки мешканців, пологові будинки.Під час тієї пекельної весни, як підкреслила Олександра Іванівна, було вбито понад 100000 мирних мешканців. Відзначила голова Спілки греків України в Греції й те, що грецька спільнота стоїть на проукраїнських позиціях, а кращі сини й доньки нашого народу — воюють за волю своєї Батьківщини. Ми дуже вдячні нашій Прабатьківщині за допомогу із перших днів війни, й віримо, що й надалі не полишатиме цього шляху.
Санта-Фе, США
Маріупольців у Санта-Фе небагато. Проте вони вийшли на площу 25 лютого, щоб розповісти американцям про трагедію свого міста, трагедію України. На відео - Тетяна Буряк.
Франція
Фото ВВС