• Головна
  • Мобілізація і СОЧ. Що відбувається у Маріуполі та Донецьку, - ВІДЕО
19:06, 16 лютого

Мобілізація і СОЧ. Що відбувається у Маріуполі та Донецьку, - ВІДЕО

Фото Сергія Ваганова

Фото Сергія Ваганова

На початку року у Маріуполі сталася масштабна аварія – одразу декілька мікрорайоні в центральному районі Маріуполя залишилися без опалення. Тепла в квартирах не було майже місяць. І ліквідувати аварії приїхали комунальники аж із далекого Санкт-Петербурга.

Ну і звісно ми зацікавились, а чому так здалеку? Де поділись місцеві комунальники? І з’ясувалося, що місцевих комунальників не вистачає катастрофічно. Причому не тільки у Маріуполі, а і на інших окупованих територіях.

Тож ми вирішили пошукати більше інформації про проблему і з’ясувалося, що все упирається в мобілізацію.

Маріупольці тільки починають знайомитися з цією проблемою. А от для територій, які були окуповані з 2014-го, нестача чоловіків давно стала реальністю. Багато заводів зупинили виробництво через брак ресурсів та кадрів ще у 2014-му. Єнакіївський металургійний завод був одним з останніх, якому ще вдавалося працювати. І ось після початку повномасштабної війни і він зупинився  -  мобілізація забрала останні ресурси, людські.

Але ж не тільки заводи. Росіяни не можуть набрати водіїв на комунальний транспорт – їх просто немає більше. Слюсарів, зварювальників – теж немає.

Мобілізація вичистила всіх і навіть більше. І вона триває і досі.

Думаємо, окупанти все ж зберігають страх перед місцевим населенням у Маріуполі. Бояться помсти за вбивства, які  чинили. А тому такої само масованої мобілізації, яка проводилася у сусідньому Донецьку, там не проводили. Проте тиха мобілізація триває постійно. І основний упор робиться на тих, хто отримує російські паспорти.

Нещодавно очільник окупаційної влади Пушилін видав розпорядження, за яким пообіцяв накладати штрафи на підприємства, якщо вони не будуть в обов’язковому порядку направляти всіх своїх працівників у військомати – для постановки на облік.

Це ще одна причина, чому комунальні підприємства не можуть набрати людей – чоловіки не хочуть туди працевлаштовуватись, бо не мають намірів йти до військоматів.

Люди в соціальних мережах розповідають, що молодь, яка сягає 16 років, теж отримує дивні військові посвідчення. Хлопець з вадою серця отримав категорію В, тобто під час дії воєнного стану його можуть відправити на війну. А на території окупованої Донеччини воєнний стан був оголошений.

Мати одного з хлопців прямо питає, а взагалі хоча б одній дитині присвоїли категорію Д. Це така категорія, з якою людина визнається нездатною служити. І тут з’ясувалося, що навіть людям з ампутацією присвоюють призовні категорії. А керівник російської академії наук заявив, що вони 80% бійців з ампутаціями повертають на фронт. 

Інший напрямок, за яким зараз працює репресивна машина російської федерації, - це так звані СОЧ. Раніше казали просто – дезертири, а зараз вигадали для таких абревіатуру – «самовольно оставивший часть».

Військові влаштовують справжні засідки, шукають таких по приватному сектору, обходять квартири.

До речі у Маріуполі завжди вважали, що оцей обхід квартир і перевірка документів – це щоб безхазяйні квартири знаходити. Але одна із причин – це пошук ось таких відказників, які не хочуть воювати. Їх знаходять завдяки місцевим стукачам. Ті зливають адреси, де можна шукати. Ну і окупанти влаштовують засідки.

Ось таким чином і забезпечують м’ясо під Авдіївкою.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Це фінансова катастрофа. Не зможемо оплачувати житло. Дешевше знайти нереально
53,3%
Будемо шукати інше житло, можливо гуртожиток
7,9%
Важко. Але впораємось
14,4%
Ніяк не вплине. Ми стабілізували свій фінансовий стан
9,0%
Ніяк не вплине. Ми за кордоном і давно від держави нічого не отримуємо
15,4%
#Маріуполь #Донецьк #мобілізація #СОЧ
live comments feed...