• Головна
  • На міжнародній конференції у Латвії розповіли трагічну історію хлопчика з Маріуполя, - ФОТО
09:29, 2 лютого
Надійне джерело

На міжнародній конференції у Латвії розповіли трагічну історію хлопчика з Маріуполя, - ФОТО

У четвер, 1 лютого, в Латвії відбулася міжнародна конференція «Війна Росії проти дітей». Під час конференції маленькі українці розповіли свої історії: як втрачали батьків та домівки, як у полоні їм казали, що вони нікому не потрібні, й залякували, яким довгим і тяжким був шлях додому. Серед учасників конференції був Ілля із Маріуполя. Хлопчику  було 9 років, коли на його очах від поранення в голову померла мати.

Про це розповіла перша леді України Олена Зеленська. 

Коли почалося вторгнення, 9-річний Ілля з мамою був у Маріуполі. Ховалися в підвалах, шукали безпечного місця, щоб захиститися від обстрілів. Одного разу вони саме перебігали до сусідів, але вберегтися не вдалося: мама Наталія отримала поранення голови, а хлопчику розірвало ногу. Мама на собі дотягнула Іллю додому. І померла на його очах. Далі була примусова депортація в Донецьк, ризик втратити ногу (на ампутації наполягали місцеві лікарі), боротьба бабусі за повернення онука в Україну. 

Під час конференції Ілля та інші діти поділилися своїми історіями з представниками Латвії, а також з уповноваженою президента України з прав дитини Дарією Герасимчук та іншими почесними гостями. 

“Світ повинен знати, що робить Росія з нашими дітьми і що, не вагаючись, зробить із будь-якими. Світ повинен знати, щоб нарешті згуртуватися й діяти заради порятунку дитинства. Не лише нашого – всього”, - наголосила Олена Зеленська.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 25 січня ухвалила резолюцію "Ситуація щодо дітей України", у якій закликала країни Європейського Союзу докласти всіх зусиль для повернення депортованих у Росію українських дітей.

ПАРЄ у резолюції закликала держави-члени, а також держави-спостерігачі та держави, парламенти яких мають статус спостерігача або партнера по демократії при Асамблеї, засудити на рівні національних парламентів російські воєнні злочини проти дітей України. Також ПАРЄ закликає визнати депортації, насильницькі переміщення та невиправдані затримки з репатріацією українських дітей, що відбулися під час війни, злочинами.

Резолюція стосується не лише депортованих дітей, а й усіх дітей, що постраждали від війни та відчувають на собі її фізичні та психологічні наслідки.

Раніше повноважена президента з прав дитини Дар'я Герасимчук інформувала, що станом на кінець березня 2023 року українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #діти
live comments feed...