• Головна
  • Новорічна ялинка в домах маріупольців. Прикрашати чи ні? Думки розділилися, - ФОТО
12:10, 29 грудня 2023 р.
Надійне джерело

Новорічна ялинка в домах маріупольців. Прикрашати чи ні? Думки розділилися, - ФОТО

Два роки триває повномасштабне вторгнення, 10 років триває війна. Тисячі українців залишаються у полоні, щодня гинуть люди – на фронті і в тилу. Тож у суспільстві вже другий рік точиться дискусія, чи взагалі можливо святкувати  під час війни?.

На це питання не має правильної чи неправильної відповіді, кажуть психологи. Проте наголошують: синдром відкладеного життя вбиває людину емоційно, психологічно і забирає ресурси для подальшого відновлення.

Саме про це говорила з родинами військовослужбовців психолог Раїса Толочко під час проєкту «Коло захисту». І переконувала жінок не відмовляти собі у поході до театру, зустрічі з друзями, у новорічній ялинці. Бо довга війна знищує людей не тільки фізично – вона виснажує людей зсередини. І ми маємо не допустити цього.

Але що з цього приводу думають маріупольці? Ми провели невеличке опитування на сайті і поцікавились, чи планують маріупольці прикрашати новорічну ялинку цього року? Чи змінилось їх ставлення до свята за останній рік?

Більше тисячі людей відповіли на питання сайту. Більшість з них вважають недоречним свята, коли триває війна, і стільки горя і болю щодня.

Більше 49% опитаних відповіли, що не прикрашали ялинку минулого року і не збираються робити це зараз. 

Лише 11% респондентів змінили свою думку (або змінився їхній психологічний стан) і на відміну від минулого Нового року, будуть прикрашати ялинку. Хтось заради дітей, хтось – заради самих себе – причини у всіх різні.

Новорічна ялинка в домах маріупольців. Прикрашати чи ні? Думки розділилися, - ФОТО, фото-1

Валерія Суботіна, яка 2023 року звільнилася з полону і зараз веде боротьбу за звільнення тих, хто майже два роки залишається у ворожій неволі, для себе питання ялинки вирішила однозначно.

Новорічна ялинка в домах маріупольців. Прикрашати чи ні? Думки розділилися, - ФОТО, фото-2

«Минулого року у нас з дівчатами було дві ялинки на камеру, - пише вона у своєму Телеграм-каналі. - Одну ми бачили у вікні адміністративного приміщення навпроти тюрми, де нас тримали. Те, що це саме ялинка ми здогадувалися по вогникам на ній і вона нам здавалася дуже красивою. У вікно, власне, нам дивитися не можна було, та можна було ходити колами по камері, лише на кілька секунд опиняючись навпроти вікна і бачачи цю ілюзорну ялинку. 

Другу я намалювала пальцем на нашому мокрому вікні, поки вертухаї не бачили. На ній навіть іграшки були. Коли вікно висохло - ялинка щезла. Та потім зʼявилася знову. Це було крутіше всяких там Різдвяних див. Наче священний образ в цьому місці, де Бог «поза зоною».

Це все, що я вам можу сказати на тему розсудів чи потрібні нам святкові ялинки цього року. Нам всім потрібні дива. Але мова явно не про ялинки…»

У багатьох маріупольців біль у депресію викликає саме слово «ДІМ», не кажучи вже про ялинку. Бо коли у тебе немає дому, немає і свята, немає бути і ялинки.

Галина Однорог, в Маріуполі була волонтеркою і підприємницею, зараз за кордоном

«Мене  накрило. От так просто в одну мить, пише вона на своїй сторінці у Фейсбуці. - До болю в грудях, подих перехопило, і  вирвалися сльози, гіркі сльози, аж до істерії.  А все через запах. Запах ялинки у домі. Запах дому, запах родини, запах новорічного свята, запах дитинства, запах безпеки. І цей запах не можливо забути, він на все життя, а ти розумієш, що більше не буде того життя і того твого рідного новорічного запаху свята...

Сьогодні я прийшла прибирати будинок і побачила ялинку, - пише Галина на своїй сторінці у Фейсбуці 

Новорічна ялинка в домах маріупольців. Прикрашати чи ні? Думки розділилися, - ФОТО, фото-3

Це звісно не перша ялинка, яку я бачила, є ялинка у нас в готелі, де я живу, є ялинка в місті на площі, є ялинки в магазинах. Я навчилася на них не звертати уваги, бо для мене немає свята  цей рік . 

 А тут в будинку така домашня ялинка, і іграшки домашні, і запах дому...

А В МЕНЕ НЕМАЄ ДОМУ!!!......

І немає Різдва , як і у мільйонів українців.  В когось немає сина, в когось немає доньки, в когось немає тата, в когось немає мами, в когось немає  дому, в когось немає родини. Як же це страшно усвідомлювати, що у мільйонів українців немає свята, а в інших воно є, і  люди купують подарунки, вітають близьких, бажають щасливого Нового року.

А ти хочеш теж свята, хочеш додому, хочеш до своїх рідних та своїх друзів.  Але розумієш, що немає дому… 

У мене є тільки одне бажання - щоб геть усі росіяни, усі мільйони "безмолвного стада"  колись відчули те саме, що сьогодні відчуваємо ми. І не буде в мене більше жалю до них , ніколи! 

Вони всі винні в тому, що у нас немає Різдва».

Роман Перетятько, настоятель храму Петра Могили Православної церкви України, зараз у Дніпрі

«Вчора ввечері зайшов із сім’єю в один великий маркет. А там ярмарок новорічний. Сила силенна людей обирають ялинки, новорічні прикраси, гірлянди… але щось немає в мене того настрою. 

Не буде в мене ялинки, поки орда суне з болот. Ці копійки нашим хлопцям корисніші будуть. Тож і ви долучіться будьласка. Бо треба… дуже треба (посилання на банку)».

На фото - ялинка, яку храму Петра Могили у Маріуполі подарували Валерія та Андрій Суботіни

Марія Кутнякова, журналістка, акторка, піарниця у деяких проектах, зараз за кордоном

«1,2 метри щастя. Обдумувала її необхідність 2 місяці. Збирала 3 тижні: щось робила сама, щось вишукувала на знижках. Там типу тема Гаррі Поттера, бо хочеться магії. Але по факту багацько чого є. Це була моя арт-терапія. Ось вирізаю листи з Хогвартсу і так тепло на душі, - пише Марія на своїй сторінці у Фейсбуці.

Новорічна ялинка в домах маріупольців. Прикрашати чи ні? Думки розділилися, - ФОТО, фото-4

Вдома в нас була величезна коробка старих радянських іграшок. Тож докупляли нові рідко. І була традиція з нових міст привозити сувеніри, яка можна повісити на ялинку і в Новий рік згадувати подорожі. 

На цій ялинці вже назбиралися сувеніри з нових подорожей - Франції, Німеччини, Італії, Норвегії, Данії, Польщі, Болгарії, Австрії, Латвії, Естонії. І висить мій браслет ще з Маріуполя. Як сувенір з найдовшої подорожі».

Марія Бубнова, підприємниця, була за кордоном, зараз відновлює бізнес у Славутичі

«Чи ставити ялинку дома? Чи чекають діти свята? Чи в ресурсі батьки святкувати в Україні Різдво та Новий рік?

Новорічна ялинка в домах маріупольців. Прикрашати чи ні? Думки розділилися, - ФОТО, фото-5

Так виходить, що в мене двоє різних дітей: донька чекає на свято та подарунки в свої 17 років,  а син зовсім нічого не хоче, навіть гірлянду в кімнату йому не потрібно і подарунки не чекає в свої 9 років.

І ось тут я "зависла": ну як нічого не дарувати малому?

В Нідерландах, де ми жили після того, як вибралися з Маріуполя, у нас в минулому році була ялинка. Придбали штучну, але красиву. Тільки з собою не привезли в Україну. Тому в цьому році взагалі нічого святкового немає», - написала Марія у Фейсбуці

А що з цього приводу думаєте ви? Пишіть в коментарях у наших соціальних мережах.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...