• Головна
  • Класи захисту бронежилету. Стандарти НАТО та ДСТУ
Новини компаній
14:00, 28 грудня 2023 р.

Класи захисту бронежилету. Стандарти НАТО та ДСТУ

Новини компаній
Класи захисту бронежилету. Стандарти НАТО та ДСТУ, фото-1

Враховуючи той факт, що військова амуніція сьогодні має величезний попит, вкрай важливо розумітися на класах захисту бронежилетів. Це дозволить обрати модель, яка буде відповідати поставленій задачі та забезпечить користувача надійним захистом тіла у будь-якій ситуації.

Одним з найбільш розповсюджених варіантів броні є плитоноски, що можуть містити елементи жорсткої або м'якої балістичної броні, яка ефективно захищає життєво важливі органи. Завдяки можливості поєднувати елементи броні користувач може створити не тільки повноцінний бронежилет для захисту корпусу, а й додати до нього модулі, які дозволять захистити шию, руки, пах, стегна та створити в такий спосіб повноцінний бронекостюм. У такому випадку вага бронезахисту буде значно вищою, але й можливість уникнути ураження також збільшиться. Підібрати для себе сучасну плитоноску, плити 6 класу або будь-якого іншого рівня захисту, бронекостюм, виготовлений у відповідності до найвищих стандартів якості, Ви можете на сайті «Українська Броня».

Особливості класифікації бронежилетів ДСТУ та NIJ

Згідно із ДСТУ на сьогоднішній день існує 6 класів захисту, водночас в країнах НАТО послуговуються стандартом NIJ, який виділяє 5 ступенів захисту. Крім того, є важлива класифікація бронежилетів, яка розділяє їх на 3 типи:

1. А - м'які бронежилети, які мають невелику вагу, забезпечують найбільшу мобільність та комфорт.

2. Б - напівжорсткі моделі, які можуть містити елементи м'якого балістичного захисту або полегшені бронеплити, та жорсткі пластини. 

3. В - жорсткі моделі, зокрема і плитоноски, які містять плити для плитоноски з поліетилену, кераміки або сталі.

Залежно від варіанту носіння виділяють моделі прихованого та відкритого носіння. Легка вага, мобільність буде характерною для моделей прихованого носіння.

М'який балістичний захист - в чому його особливості?

В більшості сучасних бронежилетів з м'яким балістичним захистом використовуються панелі виготовлені з надвисокомолекулярного поліетилену. Він дозволяє створити бронеплити, які мають невелику вагу та дозволяють захистити користувача від уламків та холодної зброї. 

Якщо полегшені бронеплити виготовляються з кевларових тканин та надвисокомолекулярного поліетилену, то жорсткі можуть виготовлятися зі сталі або кераміки. В деяких випадках можливе додаткове використання надвисокомолекулярного поліетилену. Сталеві бронеплити можуть захистити бійця від куль та гарантуватимуть клас захисту NIJ IV, NIJ III. Жорсткі плити з надвисокомолекулярного поліетилену будуть демонструвати високу ефективність при захисті від ураження, але при цьому матимуть вищу вартість.

Найважчими будуть плити 5 та 6 класу, які можуть захистити користувача від крупнокаліберних куль. На сьогоднішній момент керамічні плити вважаються одним з найсучасніших варіантів жорсткого захисту, які здатні витримати декілька прямих влучань.

Завдяки наявності великого асортименту моделей та варіантів бронеплит військовослужбовці можуть обирати для себе саме той варіант захисту, який найбільше відповідає поставленій задачі. Українська Броня™ пропонує клієнтам сучасні варіанти плит та готових модульних бронекостюмів, які можна замовити на сайті. Якщо у Вас є питання, необхідність проконсультуватися з фахівцем, на сайті виробника Ви можете поставити будь-які питання та отримати компетентну відповідь швидко та легко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...