• Головна
  • У Маріуполі окупанти збираються відкрити музей сталінського посіпаки Жданова
16:00, 19 грудня 2023 р.
Важко повірити

У Маріуполі окупанти збираються відкрити музей сталінського посіпаки Жданова

У тимчасово окупованому Маріуполі російські загарбники хочуть відкрити музей Андрія Жданова.

Навіщо це потрібно зруйнованому місту, не повідомляється. Можливо, окупанти вирішили таким чином нагадати маріупольцям, що колись місто носило ім'я радянського комуніста, другої людини після кривавого диктатора Сталіна.

Нещодавно на задвірках Краєзнавчого музею гауляйтер окупованого Маріуполя знайшов декомунізовані бюсти Леніна та Жданова. Можливо саме ця знахідка спонукала гауляйтера до відкриття музею.

Нагадаємо, з 1948 року Маріуполь за часів радянської влади називався Жданов на честь місцевого уродженця і одного з комуністичних діячів СРСР Андрія Жданова.

У роки перебудови (80-90-і роки минулого століття) ім'я Жданова було офіційно засуджено керівництвом Комуністичної партії Радянського Союзу (КПРС). Його назвали одним із організаторів масових репресій 30—40-х років щодо ні в чому невинних радянських громадян. У КПС заявили, що Жданов "несе відповідальність за допущені у той період злочинні дії, порушення соціалістичної законності".

Фото: Сталін і Жданов (праворуч)/Вікіпедія

13 січня 1989 року коли вийшла ухвала «Про відміну правових актів, пов'язаних з увічненням пам'яті А.А. Жданова», багато з найбільших об'єктів було в рекордні терміни перейменовано. Місту Маріуполь повернули історичне ім'я. Протягом тижня у місті було демонтовано три пам'ятники Жданову, його меморіальний музей перетворено на музей народного побуту.

Зазначимо, що це сталося ще за часів радянської влади, до того, як Україна отримала незалежність і вийшла зі складу СРСР. 

Після окупації Маріуполя росіянами, загарбники навіть хотіли повернути Маріуполю назву Жданов, але щось пішло не так.

Читайте також:

У Маріуполі окупанти знову заговорили про відновлення пам'ятника Леніну. Що про це кажуть маріупольці

В росії окупанти роздають паспорти, в яких місто Маріуполь перейменували у Жданов, - ФОТОФАКТ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...