• Головна
  • В росії окупанти роздають паспорти, в яких місто Маріуполь перейменували у Жданов, - ФОТОФАКТ
10:42, 29 грудня 2022 р.
Немає можливості перевірити

В росії окупанти роздають паспорти, в яких місто Маріуполь перейменували у Жданов, - ФОТОФАКТ

В Ростові переселенці з Маріуполя почали отримувати паспорти країни-агресора. У документі у графі "місце народження" вказано місто Жданов.

Фото документа було опубліковано у Телеграм-каналі Мариуполь сейчас.

Зазначимо, ще у липні окупанти наголосили, що розгладають питання перейменування Маріуполя у Жданов. Проте наразі окупаційна влада продовжує називати місто Маріуполем.

Нагадаємо, з 1948 року місто у часи радянської влади називалося Жданов на честь місцевого уродженця і одного з комуністичних діячів СРСР Андрія Жданова.

У роки перебудови (80-90-і роки минулого століття) ім'я Жданова було офіційно засуджено керівництвом Комуністичної партії Радянського Союзу (КПРС). Його назвали одним із організаторів масових репресій 30—40-х років щодо ні в чому не винних радянських громадян. У КПС заявили, що Жданов "несе відповідальність за допущені у той період злочинні дії, порушення соціалістичної законності".

13 січня 1989 року коли вийшла ухвала «Про відміну правових актів, пов'язаних з увічненням пам'яті А.А. Жданова», багато з найбільших об'єктів було в рекордні терміни перейменовано. Місту Маріуполь повернули історичне ім'я. Протягом тижня у місті було демонтовано три пам'ятники Жданову, його меморіальний музей перетворено на музей народного побуту.

Зазначимо, що це сталося ще за часів радянської влади, до того, як Україна отримала незалежність і вийшла зі складу СРСР. 

Детальніше про перейменування у Маріуполі читайте з матеріалу 0629 Переименования: когда низы хотят, а верхи не возражают и возглавляют процесс
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...