• Головна
  • "Я – "хохол", я повинен "валити" назад". Маріуполець Богдан Єрмохін розповів про життя у депортації
14:23, 8 грудня 2023 р.
Надійне джерело

"Я – "хохол", я повинен "валити" назад". Маріуполець Богдан Єрмохін розповів про життя у депортації


Фото Радіо Свобода

Фото Радіо Свобода

Півтора року без дому. Саме стільки часу провів у депортації Богдан Єрмохін. У Росію підлітка незаконно вивезли з Маріуполя у складі групи з 31-єї дитини. Декілька разів хлопець намагався самостійно втекти з РФ, але спроби були невдалими. Там йому навіть вручили повістку у військкомат. Після численних звернень до української влади, зокрема, напряму до Володимира Зеленського, і набуттям його справою публічності, у день свого повноліття – Богдан Єрмохін нарешті повернувся до України. 

Про життя у депортації, погрози, цькування і те, як почуваються українські діти в Росії Богдан Єрмохін розповів в інтерв’ю "Радіо Свобода"

На питання журналіста видання, як до нього ставилися в РФ одногрупники, однокурсники, Єрмохін відповів: "Не дуже... Навіть дуже погано. Але, оскільки я хлопець не слабкий, то відкрито мене не ображали. Я – "хохол", за їхніми словами, я повинен "валити" назад. Я так і зробив, в принципі".

Богдан Єрмохін після повернення у Києві/ Фото Радіо Свобода

Богдан зазначає, що в Росії у прийомній сім'ї не так вже погано було.

"Ірина Рудницька, опікунка моя, максимально навіть в кінці показала, що вона тільки за те, щоб я поїхав. Підтримала, допомогла і відпустила. В принципі, хороша людина", - каже він. 

Опікунка Ірина Рудницька проводжає Богдана у аеропорту/ Фото Радіо Свобода

Він додав, що перші пів року після депортації "відходив" від того, що сталося у Маріуполі. 

"Я навіть не розумів де я, що я. А от як відійшов, зрозумів, що я не вдома, мені некомфортно. От навіть коли я приїхав (на підконтрольну Україні територію - ред.), я почав відчувати себе людиною, відчувати себе вільніше і бути більш відкритим", - стверджує хлопець.

Востаннє Богдан Єрмохін запам’ятав Маріуполь повністю зруйнованим.

"Зруйноване місто. Я називаю це місто-примара, тому що дуже багато людей там загинуло. 

Я жив в єдиному дев’ятиповерховому будинку у всьому районі, я бачив усі вибухи, всю техніку, яка йшла. Було більш страшно, ніж тим, хто не бачив цього всього.

…В підвалі всі були (ховалися - ред.). Їли все, що знаходили, все, що було – запаси, які залишилися. У сусідніх будинках люди просили воду – і ми з другом вирішили: а чому б ні? Ми самі собі їздимо по воду, чому б людям по дорозі не привезти? Нам давали пляшки – ми вантажили, привозили. Все.

…Бачив вибухи, кожен другий дім був зруйнований – або наполовину, або повністю. В кожному дворі було по 30 людей мертвих. Там же у дворі їх закопували. Якось так".

Нагадаємо, 16-річного Богдана Єрмохіна з Маріуполя окупанти депортували в Росію у 2022 році.  Він опинився в дитячому санаторії у Московській області.

У липні 2022 року його віддали під опіку ветеранки чеченської війни, росіянки Ірини Рудницької. Хлопець звернувся за допомогою до адвокатки.

19 листопада Богдану має виповнитися 18 років. За його словами, він вже отримав повістку про явку до військкомату Московської області 19 грудня 2023 року. 

Уповноважена президента РФ з прав дитини, на яку видано ордер на арешт МКС, Марія Львова-Бєлова запевняла, що хлопця повернуть додому вже наступного тижня.

9 листопада маріуполець Богдан Єрмохін повернувся в Україну.

Читайте також:

Депортованого з Маріуполя Богдана Єрмохіна повернули до України, - ФОТО

Україна домовилася про повернення із Росії маріупольця Богдана Єрмохіна, - омбудсман

Депортований до РФ маріупольський сирота попросив Зеленського повернути його додому, - ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #рф #Богдан Єрмохін

live comments feed...