Місто у валізі. Маріупольський краєзнавчий музей просить поділитися з ним родинними архівними фотографіями
Маріупольський краєзнавчий музей почав збирати фотографії родинних архівів маріупольців, для того щоб врятувати пам'ять про знищене місто, його традиції та культуру. Звертаються до маріупольців з проханням поділитися фотоархівами.
"Під час повномасштабного вторгнення Росії багато міст і сіл зазнали великих руйнувань. Міста сходу та півдня стали особливими символами жорстокості війни, але також стійкості та опору. Міська забудова — матеріальна спадщина — була фактично стерта з лиця землі. Втім мешканці міст, які змогли врятуватися, далі є носіями живої пам’яті про свої міста. Хтось встиг узяти із собою сімейний фотоальбом, хтось вивіз фото на телефоні, а хтось відтворює фрагменти колишнього життя за своїми фото із соцмереж.
Ці світлини є вікном у минуле і зв’язком між людьми: членами сім’ї, членами міської громади. Часом фото є єдиною пам’яттю про людей, які стали жертвами війни. А часом — можуть стати також основою для повоєнного містопланування та відбудови", - пояснюють свій задум працівники музею.
Вони запрошують доєднатися до ініціативи зі збору сімейних фотоархівів не тільки маріупольців, а і мешканців інших міст, які зазнали урбіциду: Сєвєродонецька, Маріуполя та Бахмута.
"Ваші світлини є важливим джерелом інформації про минуле та розповідають унікальні історії, відображають традиції, обряди та щоденне життя певного часу і місця. Для нас цінні різні фото: сімейні свята, робочі і шкільні будні, краєвиди мікрорайонів, природа у містах, важливі будівлі і рідний дім, дитинство та багато інших".
Ми шукаємо:
✔️ Сімейні архіви: готові безкоштовно оцифровувати старі фотографії вашої родини.
✔️ Сучасні родинні знимки: запрошуємо надсилати фото, зроблені за останні роки (також цифрові).
✔️ Архіви краєзнавців та організацій, які не мають можливостей оцифрування і збереження", - йдеться у повідомленні..
Надсилайте фото на адресу: Центр міської історії (вул. Богомольця 6, Львів 79005 або Новою Поштою — адресу відділення повідомимо додатково)
Якщо у вас виникнуть питання, звертайтесь за телефоном: 0953869645 або: [email protected] (Катерина Філонова).
Усі зібрані та опрацьовані фотографії будуть архівовані та доступні на сайті Міського медіаархіву Центру міської історії із можливістю подальшого використання дослідниками, митцями та зацікавленими особами. Паперові фотографії та права на оцифровані зображення залишаються у власників.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube