Новини компаній
15:45, 1 грудня 2023 р.

Видалення дерев на кладовищах

Новини компаній
Видалення дерев на кладовищах, фото-1

Спилювання дерев на кладовищі потрібне в багатьох випадках - у разі загрози обвалення, засихання й ураження рослин хворобами, заростання території самосівом і прикореневою порослю. Видалення дерев на кладовищах має свою специфіку, пов'язану як з технічними, так і морально-етичними аспектами. Зважаючи на обмеженість вільного простору, великі екземпляри зазвичай доводиться видаляти частинами й акуратно евакуювати фрагменти, щоб не пошкодити огорожі та пам'ятники. До того ж роботи в місцях поховання повинні проводитися з належною повагою до почуттів відвідувачів і пам'яті покійних. Тому для виконання цих робіт мають залучатися професійні арбористи, які мають досвід спилювання дерев на кладовищах та в інших обмежених умовах.

Підготовка до видалення дерев на кладовищах

Згідно із законодавством видалення дерев проводиться тільки за наявності ордера на спил, тому про отримання офіційного дозволу необхідно подбати заздалегідь, звернувшись до адміністрації кладовища. Після того, як дозвіл отримано, необхідно домовитися про візит представника компанії, що надає арбористські послуги. У призначений час адміністратор кладовища повинен показати об'єкт, що підлягає видаленню, прибулому фахівцеві, який:

  • оцінює стан екземпляра, що видаляється, та особливості локації;
  • вибирає оптимальний метод видалення;  
  • планує майбутні роботи, включно зі знаходженням під'їзних шляхів, переліком необхідного інструменту і спорядження, кількістю робітників, заходами безпеки;
  • домовляється з керівництвом кладовища про час проведення арбористських робіт, щоб створити якомога менше незручностей відвідувачам.

Ціна видалення дерев на кладовищі залежить від обсягу та складності арбористських робіт, а також від використання спецтехніки. Подивитися детальний прайс-лист і дізнатися всі нюанси щодо спилювання дерев на кладовищі ви можете на сайті компанії Альпіндустрія.

Як проводяться арбористські роботи в місцях поховань

Насамперед арбористи огороджують робочу зону сигнальною стрічкою, що попереджає про небезпеку. Оскільки під'їзд спецтехніки зазвичай буває неможливий, арбористи працюють з використанням сучасного висотного спорядження. Видалення дерев на кладовищах може проводитися різними способами:

  • Частини дерева по черзі фіксують мотузками, потім відпилюють бензопилою і обережно спускають вниз уздовж стовбура.  
  • Відокремлювані фрагменти закріплюють мотузками таким чином, що після спилювання вони повисають на сусідніх деревах, з яких їх спускають вниз
  • Закріплюють, відпилюють і спускають гілки, після чого спилюють стовбур і на мотузках укладають його в прохід між могилами.

Відокремлені і спущені вниз фрагменти розпилюють на частини, зручні для перенесення в місце складування або навантаження в самоскид для вивезення, залежно від домовленості з дирекцією кладовища. Корчування пнів зазвичай не проводиться через небезпеку пошкодження близько розташованих поховань. Замість цього виконується спил стовбура на рівні землі або із заглибленням на 5-10 см. Після завершення робіт проводиться прибирання території.

Заходи безпеки під час проведення робіт

Видалення дерев на кладовищах має проводитися з особливою обережністю, оскільки випадкове пошкодження огорож або пам'ятників на могилах завдає близьким покійного не тільки матеріальної, а й моральної шкоди. Для забезпечення безпеки арбористських робіт вживаються такі заходи:

  • Огородження небезпечної зони сигнальною стрічкою.
  • Застосування індивідуальних засобів захисту - касок, страхувальних поясів, захисних окулярів і рукавичок.
  • Перевірка міцності спорядження, а також гілок, до яких підвішуються фрагменти, що спускаються.

Запорукою безпеки під час видалення дерев на кладовищах є професіоналізм і досвід арбористів, тому важливо правильно вибрати, кому довірити цю роботу.

Критерії вибору арбористів

Багато арбористів працюють переважно з використанням спецтехніки. Але оскільки заїзд автовишки на кладовище здебільшого неможливий, довіряти роботу необхідно фахівцям, які мають великий досвід роботи з висотним спорядженням. Тільки арбористи, які багаторазово вирішували завдання спилювання дерев в умовах обмеженого простору без застосування спецтехніки, зможуть забезпечити якісне і безпечне видалення дерев на кладовищах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...