• Головна
  • Путін підписав закон, який дозволяє відкласти вибори президента на окупованих територіях
13:44, 15 листопада 2023 р.

Путін підписав закон, який дозволяє відкласти вибори президента на окупованих територіях

Президент РФ Володимир Путін підписав закон, який уточнює порядок проведення виборів президента Росії під час воєнного стану.

Про це повідомляє російський Інтерфакс.

"Відповідно до закону, "якщо військовий стан введено на частині території РФ, вибори президента РФ на такій частині території можуть проводитися відповідно до статті 10.1 закону "Про основні гарантії виборчих прав та права на участь у референдумі громадян РФ", - пише видання.

Закон передбачає, що ЦВК РФ можуть бути особливості підготовки та проведення виборів президента РФ у період на частини території РФ військового стану.

Закон передбачає, що "у разі, якщо підготовка та проведення виборів, референдуму на території суб'єкта РФ після їх призначення можуть становити загрозу життю та здоров'ю громадян РФ, вибори, референдум відкладаються за рішенням ЦВК РФ, про що вона негайно інформує президента РФ".

Крім того, у статті вказується, що при введенні військового стану вища посадова особа суб'єкта, на території якого діє військовий стан, має право не раніше ніж за 130 днів і не пізніше ніж за 90 днів до дня голосування направити до ЦВК РФ пропозицію про проведення виборів, референдуму біля відповідного суб'єкта РФ.

Закон передбачає, що вибори на окупованих Росією територіях України можуть проводитись після консультацій із Центрвиборчкомом, Міноборони та ФСБ РФ. Також дозволяється проводити голосування як на всій території, де запроваджено воєнний стан, так і лише на її частині.

Зміни також стосуються заборони агітації на заблокованих ресурсах, можливості ведення реєстру «домашнього» голосування в електронному вигляді, а також допуску на засідання виборчкомів представників ЗМІ, які працюють лише на підставі трудового договору.

Крім того, змінами забороняється проведення фото- та відеозйомки на виборчих дільницях у військових частинах. Це можуть робити лише представники акредитованих ЗМІ за погодженням із командиром частини.

Нагадаємо, 30 вересня 2022 року російський диктатор Путін підписав укази про "приєднання" до РФ частково окупованих Запорізької, Херсонської, Донецької та окупованої Луганської областей України за "підсумками" фіктивного "референдуму". Результати цього так званого "голосування" не визнали США, ЄС, Велика Британія, Канада, решта країн Групи семи, Україна та інші держави світу.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рф #ТОТ #вибори #путін
live comments feed...