• Головна
  • Пушилін змінив "указ про реєстрацію нерухомості". До чого готуватись маріупольцям
08:30, 15 листопада 2023 р.

Пушилін змінив "указ про реєстрацію нерухомості". До чого готуватись маріупольцям

Глава терористів "ДНР" Денис Пушилін 10 листопада вніс зміни до так званого "указу про реєстрацію нерухомості" від 28 грудня 2022 року. Своїм "указом" окупаційна адміністрація фактично зобов'язала всіх мешканців окупованих територій Донецької області перереєструвати власні квартири та будинки за російським законодавством.

0629 розбирався, які зміни вніс у власний "указ" Пушилін.

Згідно з новим "документом", жителям так званої "ДНР", як і раніше, встановили граничний термін реєстрації нерухомого майна в Росреєстрі до 1 січня 2028 року.

Однак окупанти продовжили ще на рік дію технічних паспортів на об'єкт нерухомого майна, виданих у "ДНР" чи в Україні. Згідно з новим "указом" відтепер техпаспорт можна використовувати для здійснення державного кадастрового обліку до 1 січня 2025 року.

Також до 1 січня 2025 року продовжили можливість реєстрації нерухомості за старим техпаспортом.

Крім того, раніше для внесення відомостей до російського єдиного держреєстру було потрібне рішення місцевої адміністрації про відповідність дозволеного виду використання земельної ділянки. Тепер, з урахуванням нового "указу", отримувати таке рішення не потрібно.

Нагадаємо, 1 січня 2023 року на території так званих нових регіонів Росії (так росіяни називають окуповані території, – ред.) Росреєстр почав вести облік нерухомості. Відомство ставить об'єкти нерухомості у цих регіонах на кадастровий облік та починає видавати виписки з Єдиного державного реєстру нерухомості. Для цього потрібні документи, що встановлюють право власності.

Окупанти заявляють, що таким чином хочуть захистити правовласників від шахрайських дій з боку третіх осіб. Насправді, квартири та будинки, які жителі Маріуполя не зареєстрували у фіктивних органах влади "ДНР", окупанти "націоналізуватимуть". Потім у вцілілі квартири, кімнати в гуртожитках та приватні будинки заселять, мабуть, лояльних до окупантів маріупольців чи військових та рятувальників, які прибули до фактично знищеного міста з РФ.

Читайте також:

Квартирне питання. Чи є спосіб не втратити житло в окупації

Пушилін встановив правила переводу "безхазяйного" житла маріупольців у власність "ДНР"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, як тільки звільнять Маріуполь
42,9%
Ні, не збираюсь повертатись. Вже влаштувались на новому місці
17,4%
Вже повернулась (повернувся)
10,0%
Досі не маю відповіді на це питання
29,8%
#Маріуполь #нерухомість #пушилін
live comments feed...