Вибір холодильника
Однією з найважливіших побутових пристроїв у наших оселях є холодильник. Тому, обираючи такий пристрій, слід підходити до цього питання відповідально. Перш ніж зробити вибір, варто відповісти на кілька ключових питань: який холодильник вам потрібен і для яких цілей він буде використовуватися? Яким об'ємом і які продукти в ньому будуть зберігатися, де він буде встановлений і скільки ви готові витратити на цей пристрій.
Не менш важливим фактором є можливість придбання запасних частин для холодильників. У цьому відношенні різні виробники можуть мати різницю в доступності запчастин для ремонту.
Нікому не секрет, що холодильник відіграє ключову роль на кухні, забезпечуючи охолодження, заморожування та зберігання їжі та напоїв. Першоджерелом для створення холодильника були підземні льодовики, в яких зимою зберігалися шматки льоду, обгорнуті соломою. У середині ХХ століття було винайдено пристрій, який значно полегшив життя господиням на кухні. З того часу холодильники продовжили вдосконалюватися, з'явилися різноманітні моделі, включаючи автономні холодильники, вбудовані та навіть морозильні камери.
Серед побутової техніки найпоширенішими є двокамерні холодильники, хоча також можна знайти однокамерні та вбудовані варіанти. У той час як холодильники з французькими дверима або Side-by-side потребують більше місця і коштують значно дорожче.
Холодильники можна розділити на три основні групи: компресійні, абсорбційні та термоелектричні. У перших використовується холодоагент, який циркулює в системі завдяки компресору. Ці моделі є економічними та не мають обмежень за обсягом.
Абсорбційні холодильники переважно призначені для використання в невеликих або середніх приміщеннях. Вони працюють за принципом, за яким холодоагент циркулює через теплообмінник, забезпечуючи охолодження без застосування компресора. Це робить їх особливо унікальними та підходящими для спеціальних цілей - холодильників. Такі моделі споживають більше електроенергії порівняно з попередніми версіями, але вони є більш ефективними, ніж термоелектричні аналоги. Однією з ключових переваг абсорбційних холодильників є їхній здатність працювати з різними видами пального, включаючи рідке пальне і газ. У деяких моделях навіть можна знайти комбінований варіант, де електрика використовується в поєднанні із рідким газом.
Найбільше енергозатратні є термоелектричні холодильники, і тому їх найчастіше використовують у міні-холодильниках. Основною перевагою їхньої роботи є відсутність шуму.
Проте слід пам'ятати, що комфорт використання холодильника також залежить від розташування морозильної камери. У двокамерних холодильниках ви можете зустріти як верхнє, так і нижнє розташування морозильної камери. Вибір залежить від ваших потреб і зручності використання.
Можливо, багато з нас пам'ятають миті, коли батьки розморожували холодильник, виймаючи всі продукти і розміщуючи їх на столі. Проте в нових моделях холодильників ви можете уникнути цієї незручної процедури. Функція "No Frost" суттєво спрощує обслуговування пристрою, оскільки все відбувається автоматично.
Розмаїття та кількість моделей холодильників вражає. Проте перед тим як зробити остаточний вибір, краще проконсультуватися з фахівцями.