• Головна
  • Рада дозволила вразливим категоріям переселенців безоплатно мешкати у тимчасовому житлі
09:48, 9 листопада 2023 р.
Надійне джерело

Рада дозволила вразливим категоріям переселенців безоплатно мешкати у тимчасовому житлі

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9310, який дозволяє соціально незахищеним та особливо вразливим категоріям переселенців безоплатно проживати в тимчасовому житлі на період дії воєнного стану.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Зараз існує обмеження щодо безоплатного тимчасового проживання строком у 6 місяців. Це продиктовано тим, що всіх переселенців неможливо забезпечити житлом на постійній основі, оскільки їхня кількість постійно зростає.

Однак автори законопроєкту зазначають, що для людей, які не можуть самостійно себе забезпечувати, ця норма створює несприятливі обставини, фактично перетворює життя на «боротьбу за виживання». Зокрема, йдеться про людей з інвалідністю, пенсіонерів, дітей-сиріт, багатодітних сімей тощо. 

Після прийняття законопроєкту ВР органи місцевого самоврядування мають право формувати відповідні фонди житла також шляхом оренди приміщень, що надасть додаткові можливості для забезпечення ВПО житлом.

Крім того, законом на період дії воєнного стану Кабінету Міністрів України надано право визначити додатковий перелік особливо вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб (крім тих, що вже визначені в законодавстві), які після закінчення шестимісячного строку не будуть змушені сплачувати орендну плату за проживання в тимчасовому житлі.

Нагадаємо, у вересні уряд схвалив постанову, яка затверджує порядок функціонування місць тимчасового проживання ВПО. Він уперше визначає механізм утворення й обліку таких місць, а також мінімальні вимоги для життєзабезпечення переселенців.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #ВР #переселенці #житло
live comments feed...