Закордонний паспорт у смартфоні. У "Дії" роз'яснили, з якими документами можна перетинати кордон
Співробітники Державної прикордонної служби України виявляють факти підробки додатку "Дія" та фальшиві документи в ньому. Тому закордонний паспорт при перетині кордону має бути наявним фізично.
Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив представник Західного регіонального управління ДПСУ Ігор Матвійчук.
Він зазначив, що прикордонники перестали використовувати цифрові версії документів в "Дії" при перевірці українців на кордоні. Однак мова йшла не про цифровий паспорт, а інші документи - наприклад, свідоцтва про народження дітей.
"Закордонний паспорт має бути наявним фізично. Проте ми можемо прийняти документи в "Дії", які, наприклад, підтверджують, що особа має інвалідність. Паспорт в "Дії" може використовуватися тільки для ідентифікації особи, але не для перетину кордону., зокрема через деякі нюанси, скажімо так, програмного продукту", - пояснював прикордонник.
За словами Матвійчука, відмова від цифрових документів пов'язана з тим, що були випадки, коли громадяни показували документи у фейковій "Дії". Наприклад, чоловіки стверджували, що вони багатодітні батьки, показуючи підроблені свідоцтва в фейковому додатку.
"А при прискіпливій перевірці з'ясувалося, що він намагався ошукати прикордонників, демонструючи фальшиві свідоцтва в підробленому додатку", - додав він.
Однак, після цього інтерв'ю в соцмережах почали поширювати неправдиву інтерпретацію слів прикордонника, стверджуючи, що ці правила стосуються саме цифрового паспорта в "Дії".
У "Дії" спростували інформацію стосовно цифрових документів в застосунку при перетині кордону на пропускних пунктах.
Інфографіка "Дія"/Telegram
Як повідомили в прес-службі "Дія", за цифровим паспортом в застосунку ніколи не можна було перетнути кордон. Тож в цьому плані нічого не змінилося.
"За законом перетин кордону із цифровим закордонним паспортом у "Дії" не передбачений і ніколи не був упроваджений" - йдеться в повідомленні.
У прес-службі закликали користуватися цифровим паспортом в Україні і наголосили, що "сенсації не сталося".
Читайте також: Народжені в окупації: маріупольці можуть зареєструвати дитину в Україні. Як це зробити