• Головна
  • Закордонний паспорт у смартфоні. У "Дії" роз'яснили, з якими документами можна перетинати кордон
08:28, 2 листопада 2023 р.
Надійне джерело

Закордонний паспорт у смартфоні. У "Дії" роз'яснили, з якими документами можна перетинати кордон

Співробітники Державної прикордонної служби України виявляють факти підробки додатку "Дія" та фальшиві документи в ньому. Тому закордонний паспорт при перетині кордону має бути наявним фізично.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив представник Західного регіонального управління ДПСУ Ігор Матвійчук.

Він зазначив, що прикордонники перестали використовувати цифрові версії документів в "Дії" при перевірці українців на кордоні. Однак мова йшла не про цифровий паспорт, а інші документи - наприклад, свідоцтва про народження дітей.

"Закордонний паспорт має бути наявним фізично. Проте ми можемо прийняти документи в "Дії", які, наприклад, підтверджують, що особа має інвалідність. Паспорт в "Дії" може використовуватися тільки для ідентифікації особи, але не для перетину кордону., зокрема через деякі нюанси, скажімо так, програмного продукту", - пояснював прикордонник.

За словами Матвійчука, відмова від цифрових документів пов'язана з тим, що були випадки, коли громадяни показували документи у фейковій "Дії". Наприклад, чоловіки стверджували, що вони багатодітні батьки, показуючи підроблені свідоцтва в фейковому додатку.

"А при прискіпливій перевірці з'ясувалося, що він намагався ошукати прикордонників, демонструючи фальшиві свідоцтва в підробленому додатку", - додав він.

Однак, після цього інтерв'ю в соцмережах почали поширювати неправдиву інтерпретацію слів прикордонника, стверджуючи, що ці правила стосуються саме цифрового паспорта в "Дії".

У "Дії" спростували інформацію стосовно цифрових документів в застосунку при перетині кордону на пропускних пунктах.

Інфографіка "Дія"/Telegram

Як повідомили в прес-службі "Дія", за цифровим паспортом в застосунку ніколи не можна було перетнути кордон. Тож в цьому плані нічого не змінилося.

"За законом перетин кордону із цифровим закордонним паспортом у "Дії" не передбачений і ніколи не був упроваджений" - йдеться в повідомленні. 

У прес-службі закликали користуватися цифровим паспортом в Україні і наголосили, що "сенсації не сталося".

Читайте також: Народжені в окупації: маріупольці можуть зареєструвати дитину в Україні. Як це зробити

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кордон #документи #Дія
live comments feed...