• Головна
  • Який віскі купити в домашній бар
Новини компаній
10:03, 24 жовтня 2023 р.

Який віскі купити в домашній бар

Новини компаній

Домашній набір елітного алкоголю не буде таким різноманітним, як його барний еквівалент. Але це не означає, що вам доведеться обходитися без пляшечки гарного віскі.

Спочатку краще дослухатися думки експертів. Фахівці з смакових особливостей та історії напою рекомендують купити віскі трьох видів: американський бурбон, шотландський односолодовий та блендований. Кожен з них привнесе у вашу колекцію пазл, що не вистачає.

Який віскі купити в домашній бар, фото-1

Американський бурбон

Традиційний віскі на території США виготовляють переважно із кукурудзи. Іноді в сировину додають інші культури:

  • ячмінь;
  • пшеницю;
  • жито.

Добавки, якщо вони присутні, завжди в мізерній кількості. Також у виробництві використовується питна вода зі штату Кентуккі. Вона славиться низьким вмістом заліза та підвищеним вмістом вапняку.

Ще одна характерна особливість виробництва – бочки, у яких витримують напій. Зроблені з дубової деревини, вони обпікаються зсередини. Це дає напою відомий солодкий присмак. Час витримки – від кількох місяців до кількох років.

Хоча в основі технологія мало відрізняється від Шотландської, смакові якості кінцевого напою все ж таки унікальні. До того ж, майже в кожному регіоні США є свої різновиди бурбону, іноді з добавками та ароматизаторами.

Якщо говорити про конкретні бренди, зверніть увагу на Jim Beam, Four Roses, Woodford Reserve та ін.

Шотландський односолодовий скотч

Унікальний продукт, який виробляють на одній гуральні. Тобто всі етапи виготовлення, спирти та сировина завжди зосереджені в одному місці. Основа напою завжди одна й та сама — складений ячмінь. Його переганяють у мідних кубах двічі. Мінімальний час витримки – 3 роки. Для витримки використовують дубові бочки з-під хересу чи американського бурбона.

Завдяки особливій формі кубів на конкретному виробництві віскі набуває унікального присмаку та аромату. Це відбувається завдяки різному розподілу фракцій сировини на другому етапі перегонки.

Серед виробників напою зверніть увагу на Laphroaig, Glenmorangie, Isle of Arran та ін.

Блендований віскі

Продукт – суміш кількох готових односолодових напоїв, але з різних заводів. Часто блендований віскі плутають із купажованим. Перший варіант передбачає суміш віскі різних виробників з різного виробництва, другий - суміш напою з різних бочок на тому самому виробництві. Багато односолодових віскі можна вважати купажованими, адже по пляшках розливають напої з кількох бочок.

Придивіться до таких блендів:

  • Johnnie Walker Green Labe;
  • Monkey Shoulder;
  • Compass Box та ін.

Замовляти напої найвигідніше в інтернеті. Це може бути маркетплейс MAUDAU. Там завжди є повна інформація про продукт, оригінальні фото від виробника. До того ж доступна консультація менеджерів магазину, які досвідченіші в питанні елітного алкоголю, ніж покупець-новачок. Тому завжди краще скористатися можливістю поставити запитання професіоналам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...