• Головна
  • Україна не переслідуватиме своїх громадян за отримання російського паспорту під примусом
08:18, 13 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Україна не переслідуватиме своїх громадян за отримання російського паспорту під примусом

Україна не переслідуватиме своїх громадян за отримання російського паспорту під примусом

Україна не вважає злочином отримання під тиском обставин паспорта РФ – і, всупереч роспропаганді, за це не буде переслідувань українців після деокупації всіх територій.

Про це йшлося під час "круглого столу" на тему "Примусове громадянство Росії. Як РФ шантажем, тортурами та психологічним тиском змушує українців брати російські паспорти?" в Офісі омбудсмена, повідомляє Укрінформ.

"Ми розглядаємо більшість наших українських громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях, як жертв окупації і, відповідно, ми не будемо переслідувати наших громадян лише за факт отримання російського окупаційного документа", - зазначила постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева.

Винятком, за її словами, є колаборанти, які отримали російські документи заради співпраці з окупантами. Але їх буде притягнуто до відповідальності не за отримання паспорта, а за факт державної зради.

"В Україні немає відповідальності за отримання російського паспорта на окупованих територіях. Згідно з українським законодавством, всіх громадян, які отримали нав'язане це (російське.- ред.) громадянство, ми все одно визнаємо українськими громадянами", - наголосила представниця Президента в АРК.

Представниця Уповноваженого Верховної Ради з питань захисту прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, Ольга Алтуніна поінформувала, що ситуація з примусовою паспортизацією є "найбільш кричущою", і в Офісі омбудсмена саме з цього приводу отримують найбільшу кількість звернень.

Вона навела приклади таких звернень, в яких люди описували обставини, що спонукали їх або їхніх близьких отримати російські документи: викрадення, катування, погрози вбивством, відмова у наданні медичної допомоги і ліків, зокрема і відмова від допомоги вагітним, знищення загарбниками українських паспортів.

"Хочу наголосити, що Офіс омбудсмена не визнає примусову паспортизацію, вважає дії окупаційної влади протиправними", - зауважила вона.

За словами Алтуніної, у разі отримання російського документа українські громадяни повинні повідомити про це Офіс омбудсмена. Надіслати звернення можна на електронну пошту [email protected]. Форма звернення - довільна, у ньому слід зазначити свої персональні дані, чинну адресу, викласти, кого, коли і за яких умов примусили отримати паспорт країни-агресорки. Звернутися може не сама особа, а її родичі, що проживають на підконтрольній Україні території.

"Це зафіксує факт отримання вами чи вашими родичами під примусом російських документів", - пояснила Алтуніна.

За інформацією Офісу омбудсмена, жителі українських територій, окупованих від початку повномасштабного вторгнення у 2022 р., отримали 450 тис. російських паспортів. На території "ДНР" і "ЛНР" ця цифра становить 1,4 млн.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Наявність роботи
19,7%
Наявність доступного житла
11,5%
Щоб нове місто було схоже на Маріуполь
7,9%
Там, де є близькі, рідні
18,9%
Розвинута інфраструктура, соціальний комфорт
8,5%
Наявність ППО, віддаленість від лінії фронту
10,8%
Не обираю - куди доля занесе
22,7%
#Маріуполь
live comments feed...