• Головна
  • У 2024 році українські абітурієнти за один день складатимуть чотири предмети. Історія України – серед обов'язкових
17:10, 27 вересня 2023 р.
Надійне джерело

У 2024 році українські абітурієнти за один день складатимуть чотири предмети. Історія України – серед обов'язкових

У 2024 році українські абітурієнти знову складатимуть мультипредметний тест. Серед обов'язкових предметів буде українська мова, математика та історія України, а четверта – на вибір. При цьому питання з історії задаватимуться лише за періодом XVI - XXI століть. Тобто – без Київської Русі та часів татаро-монгольського завоювання.

Про це міністр освіти та науки України Оксен Лісовий повідомив у Facebook

"Вступні випробування 2024. Формат – національний мультипредметний тест, який міститиме чотири предмети (три обов’язкові й один – на вибір). В умовах війни НМТ – це найбільш оптимальний варіант вступних іспитів, який забезпечує рівні умови для кожного вступника, незалежно від місця його перебування", – написав він. 

Міністр повідомив, що до переліку обов'язкових предметів додали історію. 

"Ми чудово розуміємо, що у країні війна, яка вносить свої корективи в можливість вступників готуватися. Відсутність очного навчання, повітряні тривоги та вимкнення світла… Саме тому у 2024 році програма тестування з історії України охоплюватиме лише період XVI – ХХІ ст. Адже так, у країні війна, і саме цей історичний період є дуже важливим для формування у молоді цілісного розуміння нашого минулого та його зв’язку із сьогоденням", – додав Лісовий. 

Тестування, за словами міністра, відбуватиметься протягом одного дня за схемою: два предмети по 60 хв, перерва – і ще два предмети по 60 хв. 

"Це дійсно може бути важко, – зазначив Лісовий. – Але чому так? Бо це дає можливість вступникові з’явитися у пункті тестування лише один раз. Не потрібно двічі витрачати час на дорогу, особливо актуально це для тих, хто змушений їхати до сусіднього населеного пункту. Безпека й рівні умови – наш пріоритет". 

Лісовий розповів, що законопроєкт, який передбачає проведення НМТ у такому форматі, ще тільки реєструють у Верховній Раді. 

"Утім, ми розуміємо, що вступники й педагоги дуже чекали на інформацію про модель вступних іспитів. Тож повідомляємо про формат НМТ уже зараз, щоб усі мали достатньо часу на підготовку", – пояснив він. 

Окрім того, як повідомив Лісовий, Міносвіти поступово рухається до нового формату державного підсумкового оцінювання. 

"У 2024 році атестацію у дев'ятих і 11-х класах ще не проводитимуть, водночас Український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотну ДПА в деяких четвертих класах. Важливо, що це жодним чином не впливатиме на подальше навчання учнівства. Атестація потрібна для моніторингу якості освіти та у разі потреби – коригування освітньої політики", – резюмував він. 

Читайте також: Стало відомо, як абітурієнти з окупованих територій вступатимуть до українських вишів у 2024 році

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МОН #вступна кампанія #НМТ
live comments feed...