Новини компаній
15:48, 25 вересня 2023 р.

Безпечне відбілювання зубів

Новини компаній

Сьогодні здорові та перлинно-білі зуби стали надбанням, яке має соціальне значення. Ті, хто може «подати» білу посмішку виглядають молодше, їм легше налагодити контакт з людьми, вони впевнені в собі. Чи це не основа успіху? Допоможе в цьому відбілювання зубів у стоматології, а за яких умов воно може бути безпечним, розкажуть лікарі стоматологічної клініки Verno у Харкові.

Безпечне відбілювання зубів, фото-1

Що може офісне відбілювання зубів

Розроблено десятки професійних методів відбілювання зубів. Серед них є й ті, які постійно на слуху: лазерне відбілювання зубів та зміна відтінку за допомогою кап, у яких використовуються агенти, що відбілюють. Завдання, яке стоїть перед нами та стоматологом просте: нам потрібен безпечний та ефективний метод, який допоможе освітлити зуби на 10-12 відтінків.

Серед методів відбілювання зубів, що застосовуються в Україні, можна виділити:

 • лазерне відбілювання зубів;
 • відбілювання зубів Opalescense;
 • відбілювання зубів Zoom;
 • відбілювання Beyond;
 • відбілювання капами.

Відбілювання зубів: що це за процедура

Лякає невідоме, а тому ми розповімо докладніше про сам процес відбілювання. Це процедура естетичної стоматології, яка дозволяє суттєво покращити зовнішній вигляд зубів, а принцип її дії у всіх професійних методах однаковий. При її проведенні використовуються відбілюючі агенти, які дозволяють видалити плями та знебарвити емаль. Зуби стають яскравішими і білішими. Найчастіше засоби для відбілювання зубів містять перекис водню та перекис карбаміду. При дії на ці речовини джерелом світла виділяються молекули кисню, які й забезпечують освітлення емалі зубів.

Колір зубів: через що він змінюється

Забарвлення емалі – це процес накопичення пігментів. Пігментні плями можуть бути внутрішніми та зовнішніми. У першому випадку говорять про плями коричневого, жовтого, сірого кольору, причиною появи яких може бути надлишок фтору, дефіцит кальцію, порушення обмінних процесів в організмі, прийом тетрациклінових лікарських засобів.

Зовнішні розташовані на поверхні зубів і, як правило, утворюються через часті прийоми в їжу продуктів, що містять барвники. До них відносяться буряк, червоне вино, чай, кава та ін.

Більш схильні до фарбування зуби і в наступних випадках:

 • Старіння. З часом емаль зношується, стає тоншою, оголюючи шар дентину, який має жовтуватий відтінок.
 • Генетика. Від природи зуби може мати невелику товщину емалі, специфічний відтінок.
 • Недостатня гігієна. Якщо ви нерегулярно або недостатньо ретельно доглядаєте порожнину рота, що на поверхні зубів залишаються частинки продуктів, барвники яких можуть стати причиною появи пігментних плям.

Домашнє та професійне відбілювання зубів

Відбілити зуби багато хто намагається за допомогою безрецептурних засобів. Чому ми не радимо робити цього? По-перше, освітлити зуби за їх допомогою можна максимум на 3-4 тони і це займе багато часу. До таких засобів належать зубні пасти, смужки, гелі для відбілювання.

По-друге, це небезпечно, оскільки ви не контролюєте кількість відбілюючого агента в таких засобах, що може призвести до опіку слизових.

По-третє, за допомогою безрецептурних засобів буває важко досягти рівномірного освітлення зубів. Тому для тих, хто шукає спосіб безпечно та швидко відбілити зуби, ми рекомендуємо професійне чи офісне відбілювання зубів. У нашій стоматології у м. Харків ми також пропонуємо відбілювання зубів індивідуальними капами – безпечний курс освітлення емалі у домашніх умовах, який призначає стоматолог.

Методика відбілювання зубів вибирається після консультації стоматолога. Відбілювання займає не більше години, а сама процедура полягає у покритті поверхні зубів відбілюючим засобом у потрібній концентрації, після чого на нього впливають світлом, теплом, лазерним випромінюванням.

Часом для досягнення бажаного результату може знадобитися кілька відвідувань, але вже після першого візиту до стоматолога ви побачите кардинальні зміни.

Відбілювання зубів: етапи процедури

Вона складається з наступних етапів:

 • Консультація. Основне завдання – вибір способу відбілювання та виключення протипоказань. Останніми можуть бути, наприклад, підвищена чутливість чи карієс.
 • Чистка зубів. Професійне чищення зубів – обов'язковий етап перед відбілюванням. Під час чищення з поверхні зубів видаляють м'який наліт, тверді відкладення (зубний камінь), що створює умови для ефективного та якісного проведення відбілювання.
 • Огляд зубів безпосередньо перед відбілюванням. Після чищення можуть бути виявлені запальні процеси, карієс, тому лікар ще раз має зробити висновок про їхній стан та за необхідності провести лікування.
 • Відбілювання зубів. Перед процедурою на ясна наноситься спеціальний гель, який захищає їх від агресивної дії засобів відбілювання. Після цього на поверхню зубів наноситься агент, що відбілює, який витримується певний час з одночасним впливом лазером або іншим джерелом світла, які вивільняють молекули кисню з перекису водню.

Висновки

Як бачите, відбілювання зубів – процедура, яка потребує підготовки та контролю, що і є гарантією її ефективності та безпеки. Визначальним чинником у разі є те, наскільки правильно проводиться процедура, а технології визначають переважно її можливості. Красивої посмішки вам!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...