• Головна
  • Росіяни утворюють "судову систему" на окупованих територіях. Суддів завозять з РФ через брак кадрів із місцевих
13:15, 21 вересня 2023 р.

Росіяни утворюють "судову систему" на окупованих територіях. Суддів завозять з РФ через брак кадрів із місцевих

Пленум верховного суду Росії оголосив про початок роботи судів на окупованих українських територіях (частина Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей) з 21 вересня. У новостворених створених окупаційною владою судах працюють  переважно судді з Росії, бо місцеві не погоджуються працювати з окупантами.

Як повідомляє підконтрольне кремлю російське агенство ТАСС, з посиланням на першого заступника голови верховного суду РФ Петра Сєркова, у чотирьох окупованих регіонах вже призначено 258 суддів, а найближчим часом очікується призначення ще 152 кандидатів. 

Зокрема, до судів так званої "ДНР" призначено 107 суддів, призначення ще 53 кандидатів очікується найближчим часом. У суди "ЛНР" призначено 125 суддів, очікується призначення ще 28 суддів. у окупованій частині Запорізькій області призначено 16 суддів, буде призначеноще 41 судді, до судів окупованої частини Херсонської області призначено 10 суддів, незабаром буде призначено ще 30 суддів.

На думку українських експертів, головною метою впровадження російської судової системи на окупованих територіях є демонстрація, що ці території начебто стали Росією. Проте впровадження російської судової системи на окупованих територіях не означає, що стане менше цивільних заручників, яких утримують без жодних судових рішень.

Директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський розповів проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя», що на окупованих частинах Донецької і Луганської областей так звана судова система почала впроваджуватися ще з 2015 року. А ось на окупованих територіях Херсонської і Запорізької областей судова система формуватиметься повільніше, ніж у Маріуполі.

«Маріуполь вони вважають частиною так званої «ДНР», вони туди можуть і призначають суддів, які раніше працювали на окупантів за створення так званих «ДНР» і «ЛНР». І відповідно там цю систему дуже швидко відбудували та все одно не до кінця. Всім складом окупаційних судів десь недобір 40-50%. Повільніше набирають з Криму суддів. Загалом у них проблеми з людьми», – підкреслив Лисянський.

Подальша робота цієї судової системи в окупації залежить від того, яку кількість працівників зможе залучити туди російська окупаційна влада, додав він.

Депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін каже "Новинам Приазов'я", що у Маріуполі у створених окупаційною владою судах працюють також переважно судді з Росії.

«Буквально нещодавно, наскільки відомо, призначили декількох суддів – одного у Приморський райсуд, і ще одного в Жовтневий суд. Але це навіть не маріупольські колаборанти. Це люди з Пермського краю, з інших регіонів Росії. Серед місцевих не вистачає, цього кадрового потенціалу у них. А взагалі ми ж розуміємо, що собою представляє судова система «ДНР» (незаконне збройне угрупування – ред.), це знаєте, такі собі 30-ті роки Радянського Союзу. Тобто це взагалі немає нічого спільного з судовим процесом», – зазначив він.

Серед суддів, адвокатів Маріуполя, мало хто пішов на співпрацю з російською окупаційною владою, це поодинокі випадки, стверджує депутат. За словами Забавіна, більшість суддів не зрадили й виїхали з окупації, тому в місто мусять завозити суддів з Росії.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ні, не потрібно. Це така ж територія України, як і всі інші. Тож закон один для всіх
66,8%
Так, потрібно. Не можна тиснути на людей одразу в питаннях мови та зміни символів
33,2%
#Україна #рф #війна
live comments feed...