• Головна
  • "Вітринний Маріуполь - не для маріупольців". Жінка та її дитина з інвалідністю 8 місяців чекають на безкоштовну квартиру окупантів
11:51, 11 вересня 2023 р.

"Вітринний Маріуполь - не для маріупольців". Жінка та її дитина з інвалідністю 8 місяців чекають на безкоштовну квартиру окупантів

Маріупольцям, які залишилися без житла, окупанти не видають квартири навіть після позитивних рішень щодо компенсації. У такій ситуації опинилася мешканка Лівобережного району. З січня 2023 вона не може отримати ключі від квартири в новобудовах окупантів.

Жінка з дитиною до початку бойових дій жила на Азовстальській. Після російського обстрілу будинків у цьому районі майже не залишилося. Лише у січні 2023 року маріупольчанці вдалося отримати рішення про компенсацію її двокімнатної квартири. Коли з цим рішенням вона вперше прийшла до адміністрації дізнатися, який термін очікування — їй відповіли «чекайте».

Зараз вона разом із дитиною змушена жити на орендованій квартирі. У сина жінки перша група інвалідності, він зовсім не може розмовляти, і йому потрібна щоденна реабілітація. Тож жити за містом родина не може. Пільг на квартирну чергу за інвалідністю хлопчика також немає.

Як стало відомо 0629, багато жителів міста, які отримали позитивні рішення щодо компенсації квартир, досі їх не отримали. Найгірша справа з дво- та трикімнатними квартирами: черга на них не рухається з березня 2023 року. А нещодавно взагалі була припинена.

За словами городян, окупанти вже встигли збудувати кілька нових мікрорайонів, але будинки в них не заселяються. Наприклад, будинок на Урицького, 93-а коштує вже порожній понад півроку. Роботи там закінчено, навіть розподілено квартири між людьми, але ключів досі ніхто не бачив. Такі ж пусті будинки стоять на Ялтинській, бульварі Шевченка, проспекті Миру.

Забудовники кажуть маріупольцям, що вони передали будинки на баланс місту одразу після закінчення робіт.

Жителі міста зверталися до окупаційної адміністрації Маріуполь, так званий "уряд ДНР", писали листи путіну, але все безрезультатно.

"Вітринний Маріуполь - це, звичайно, здорово, але за вітринами не манекени, а люди, і їм потрібно десь жити", - кажуть маріупольці.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що російські окупанти хочуть продавати квартири в новобудовах, які нашвидкоруч звели у Маріуполі. При цьому маріупольці мають сплатити одразу 10% від повної вартості квартири. Ті, хто не має грошей, отримати квартиру не зможуть. Тобто для маріупольців єдиний шлях, окрім як попроситись до родичів, отримати дах над головою, – це незаконно захопити чужу квартиру. А в новобудови будуть заселяти росіян, які будуть приїжджати і заміщувати місцевих мешканців на всіх рівнях влади на Донеччині.

Читайте також: 

Окупанти випустили пропагандистський ролик про мешканців знищеного Будинку з годинником, - ВІДЕО

Окупанти планують переселити до Маріуполя 300 тисяч росіян, - Інститут вивчення війни

Іпотека від окупантів. Чому маріупольці не можуть отримати безкоштовне житло від росіян

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...