• Головна
  • Окупанти планують переселити до Маріуполя 300 тисяч росіян, - Інститут вивчення війни
13:15, 21 серпня
Надійне джерело

Окупанти планують переселити до Маріуполя 300 тисяч росіян, - Інститут вивчення війни


Російські чиновники розробили план заселення Маріуполя росіянами до 2035 року.

Про це повідомляється у звіті Американського Інституту вивчення війни (ISW) за 20 серпня.

У ньому йдеться, що українські партизани отримали доступ до російського документу про розвиток окупації, який передбачає збільшення населення Маріуполя на 300 тисяч до 2035 року за рахунок міграції з Росії. Частиною цього переселення є існуюча пільгова іпотечна програма для росіян, які переїжджають до тимчасово окупованого Маріуполя.

Російські окупаційні чиновники доклали низку зусиль, щоб залучити російських громадян на окуповані території в Україні, а цей документ є найдетальнішим описом масштабів довгострокових цілей Кремля щодо відновлення населення Маріуполя", - йдеться у звіті ISW.

Цілі документу щодо збільшення кількості містян вказують на те, що Росія має намір перетворити Маріуполь на місто з переважно етнічним російським населенням.

ISW продовжує оцінювати, що триваючі спроби Росії депортувати українців і заселити українські міста переселеними російськими громадянами, ймовірно, є кампанією навмисної етнічної чистки на додаток до явних порушень Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього", - говориться у звіті Інституту вивчення війни.

Також у звіті зазначено, що населення Маріуполя до вторгнення становило понад 400 000 людей, а станом на травень 2023 року в окупованому місті залишалося близько 120 000 людей. Під час російського вторгнення загинули до 25 000 цивільних жителів Маріуполя і сотні тисяч були змушені виїхати з міста. За повідомленнями, після захоплення міста, росіяни депортували ще 50 000 жителів Маріуполя до Росії та на інші окуповані території.

Нагадаємо, що за останній рік до Маріуполя приїхала велика кількість будівельників із Середньої Азії. Вони вже почали скуповувати вцілілі квартири, будинки та перевозити у місто свої родини. Крім того, заробітна плата, яку отримують росіяни, - у декілька разів вища, ніж у маріупольців.

Читайте також: Росія намагається змінити етнічний склад населення на окупованих територіях, - Маляр

Іпотека та "будівельний бум" в Маріуполі. Підсумки дня, - ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#росія #окупація #Маріуполь #міграція #переселення

live comments feed...