• Головна
  • Куди вивозять дітей з Маріуполя. Конкретні випадки з розслідування українських хакерів
08:00, 24 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Куди вивозять дітей з Маріуполя. Конкретні випадки з розслідування українських хакерів

Учора, 23 серпня, у мережі опублікували розслідування українських журналістів та хакерів, у якому, окрім списку причетних до злочинів маріупольських колаборантів, є також задокументувані окремі випадки вивезень дітей з території окупованого Маріуполя. Про них далі.

Команда журналістів та IT-спеціалістів KibOrg отримала доступ до «державної» бази даних «Діти Донбасу», яка містить інформацію про викрадених Росією дітей. Зокрема, й про те, куди та на яких підставах вивозили дітей з Маріуполя та інших міст Донеччини на територію РФ.

Українські хакери знайшли документи Управління освіти російського міста Таганрог. Його начальниця, Морозова Ольга Львовна, просить тодішнього «мера» Іващенка надіслати свідоцтва загибелі батьків дитини, яку влаштували у Таганрозький технікум "Тагмет". Мати підлітка загинула у лютому 2022 року та була похована на подвір’ї багатоквартирного будинку у Маріуполі. Батько, ймовірно, теж загинув внаслідок російської агресії. У іншому листі до Іващенка Морозова вимагає документи про об’єкти нерухомості, які можуть належати цій дитині.

Куди вивозять дітей з Маріуполя. Конкретні випадки з розслідування українських хакерів, фото-5

Як повідомляє KibOrg, Ольга Морозова декілька разів потрапляла у матеріали російських журналістів. До прикладу, коли медики відібрали двох новонароджених та віддали до дитячого будинку або коли задекларовані заробітки Морозової за рік різко збільшилися на 280 тисяч рублів. Сама ж родина Морозової доволі типово для російської сім’ї шанує радянщину і влаштовує фотосесії у формі радянської армії часів Другої світової війни.

Ще одна історія трапилася із 17-річною дівчиною, яку зарахували до Псковського «Центру допомоги дітям, що лишилися без батьківського піклування, м. Великі Луки» у червні 2022 року.

Як стверджує у характеристиці дівчини виконувачка обов’язків директорки Центру Савєльєва Світлана Миколаївна, яка також є секретаркою опікунської ради, неповнолітня дитина важко проходить процес адаптації у чужому місті. Судячи з листа, окупанти хочуть позбавити матір дівчини батьківських прав, однак дівчина категорично проти. Вона постійно підтримує контакт з матір'ю та іншими родичами, а також переживає за їхнє життя та здоров'я в окупованому Маріуполі.

Ще одну дитину вивезли за 6500 тисяч кілометрів від Маріуполя, а саме у Хабаровськ. У листі зазначається, що 17-річний хлопець був вивезений туди в терміновому масовому порядку.

Російський суд навіть встиг встановити юридичний факт залишення підлітка без батьківського піклування і після цього одразу ж було призначено опікуна з Росії. Про наявність або відсутність біологічних батьків у документі нічого не говориться.

Куди вивозять дітей з Маріуполя. Конкретні випадки з розслідування українських хакерів, фото-8

Окремо Управлінням справами Президента РФ тодішньому "меру" Маріуполя Іващенку була запропонована «евакуація» для дорослих із дітьми до Дитячого будинку відпочинку «НЕПЕЦИНО» міста Коломна Московської області.

Вивезення дітей з окупованої Донеччини до РФ

Випадки викрадення дітей, кількість яких сягає тисяч, розпочалися напередодні повномасштабного вторгнення на територіях, що були окуповані до 2022 року, коли було оголошено так звану «евакуацію». Пізніше під «евакуацію» також підпали неповнолітні з новоокупованих територій.

KibOrg знайшли скани та фотографії документів зі списками дітей, які вже були занесені до загальноросійської бази даних.

Перший список із 94 дітьми містить інформацію про переміщених до Московської та Кіровської областей, а також Республіки Башкортостан.

Другий список містить інформацію про вивезених до Самарської, Ростовської, Курської, Нижегородської областей: усього 50 дітей та список тих, хто прибув з Донеччини, а також їх братів і сестер, які опинилися в інших областях Росії.

Третій список містить інформацію про дітей, зокрема й тих, хто був вивезений до 2022 року. Серед областей — Тамбовська, Самарська, Саратовська, Липецька, Брянська, Орловська, а також Ставропольський край. Усього викрадених дітей: 126.

Четвертий список містить інформацію про 23 дитини, які були вивезені до Ростовської області.

Також хакери оприлюднили таблицю з пропозицією про переміщення підопічних шкіл-інтернатів та соціальних центрів до Росії. Серед пунктів призначення: Брянська, Орловська, Тверська, Ростовська та інші області, а також Москва.

Куди вивозять дітей з Маріуполя. Конкретні випадки з розслідування українських хакерів, фото-21

У рамках програми «Підлітки Росії» Уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової було організовано вивезення дітей до табора «Горний ключ» у селі Автури в окупованій Ічкерії. Там, згідно з документами, мала пройти «військово-патріотична» зміна для дітей та підлітків «Сила Кавказу». Російські ЗМІ писали, що це спільний проєкт Рамзана Кадирова та Львової-Бєлової. Для дітей була організована зустріч з російськими бойовиками.

Куди вивозять дітей з Маріуполя. Конкретні випадки з розслідування українських хакерів, фото-22

Докази про викрадення українських дітей були передані українським правоохоронним органам для аналізу. Зібрані матеріали також буде долучено до кримінальних проваджень Міжнародного кримінального суду, який на початку 2023 року видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та Уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової.

Читайте також: Українські хакери встановили, хто причетний до викрадень дітей у Маріуполі, - ФОТО, СПИСКИ

«Список 31». Як росія вкрала 16 хлопчиків та 15 дівчат із Маріуполя, - ВІДЕО

Колаборант Онацький зізнався у викраденні маріупольських дітей, - ВІДЕО

Окупанти вбили в Маріуполі 147 дітей. Є документи, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #діти #викрадення #переселення #Росія #війна #окупація
live comments feed...