• Головна
  • Робота для переселенців. Скільки підприємств релокувалося із Донеччини у більш безпечні регіони
14:35, 27 липня 2023 р.
Надійне джерело

Робота для переселенців. Скільки підприємств релокувалося із Донеччини у більш безпечні регіони

Із 3000-х малих та середніх підприємств Донецької області лише кожне шосте релокувалося і відновилося на підконтрольних територіях.

Про це повідомила директорка Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко.

«Ми підтримуємо зв’язок з нашими підприємцями. 70% тих, хто відновив свою діяльність в інших регіонах України, продовжує співпрацю із центром зайнятості», - зазначила Валентина Рибалко.

Зараз уряд України надає фінансову допомогу підприємцям, які хочуть відновити свою діяльність. Сума гранту, який не потрібно повертати, складає до 250 тисяч гривень. Єдина умова – підприємець має створити робочі місця. Подати заявку на участь можна через "Дію". А термін ухвалення рішення щодо фінансування - 3-4 тижні.

«Серед підприємців з Донеччині подано поки що 50 заявок на участь у програмі, проте вже отримали грант від уряду лише 9 підприємців. Вони створили 16 робочих місць. Інші отримали відмову через те, що надали заявку, яка не відповідає вимогам до учасників або мали проблеми з розрахунками із банками у минулому», - пояснила Валентина Рибалко.

За інформацією директорки центру зайнятості, станом на липень на Донеччині зареєстровано більше 35 тисяч безробітних. Серед них найбільше потребують працевлаштування жінки – 70%. Кожен п’ятий з тих, хто шукає роботу, - молодь.

Валентина Рибалко зазначає, що є і багато незаповнених вакансій, проте проблема полягає у тому, що рівень зарплати, який пропонують роботодавці, не відповідає потребам пошукачів роботи.

Саме тому центр займається перенавчанням претендентів. З початку року 2500 мешканців регіону отримали роботу саме завдяки навчанню за новим профілем роботи.

Станом на зараз в регіоні найбільше потрібні лікарі та медсестри, електрики, водії, кухарі.

В Донецькому центрі зайнятості підкреслюють: зараз всі регіональні центри працюють як єдина установа, а це означає, що можна звернутись по допомогу в будь-яке місто країни і отримати її.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, буду повертатись після деокупації
43,2%
Вже повернулась (-вся)
15,4%
Ні, вже не буду повертатись (лише у справах)
18,8%
Досі не маю відповіді на це питання
22,7%
#Маріуполь #робота #центр зайнятості
live comments feed...