• Головна
  • Пенсії для переселенців. Що нового, про що важливо знати
10:39, 13 липня 2023 р.
Надійне джерело

Пенсії для переселенців. Що нового, про що важливо знати

Пенсії для переселенців. Що нового, про що важливо знати

Ощадбанк повідомив, що поновлює обов’язкову персональну ідентифікацію (треба прийти особисто в банк і засвідчити свою особу) для переселенців, які отримують пенсію та інші соціальні виплати. Ми з’ясували, кого саме це стосується, чи варто хвилюватись тим, хто знаходиться на окупованих територіях або за кордоном.

Кого стосується

На сайті Ощадбанку зазначається, що у зв’язку з закінченням карантину, пов’язаного з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 з 01.09.2023, Ощадбанк поновлює проведення фізичної ідентифікації пенсіонерів та одержувачів соціальної (адресної) допомоги з числа внутрішньо переміщених осіб.

Пенсії для переселенців. Що нового, про що важливо знати, фото-1

Це спричинило справжню паніку серед українців. Але роз’яснення, які вчора, 12 липня, під час брифінгу в Донецькій військовій адміністрацій надала представниця Ощадбанку Ганна Прасол, зняли цю напругу.

Начальниця філії Донецьке обласне управління АТ «Ощадбанк» роз’яснила, що ідентифікація стосується виключно ВПО, які залишили свої домівки ДО 24 лютого 2022 року.

Всі інші пенсіонери-переселенці будуть отримувати пенсії та інші соціальні виплати  так, як і отримували. Всі виплати будуть нараховуватись автоматично.

Як буде проходити персональна ідентифікація

Отримувачі пенсії – внутрішньо переміщені особи з 2014 року, які є клієнтами Ощадбанку, отримають СМС-повідомлення на свій телефон. Після цього їм треба прийти у будь-яке відділення будь-якого міста з паспортом.

Представники банку кажуть, що можна прийти на ідентифікацію і без СМС-запрошення. Проте наголошують: краще дочекатися, щоб уникнути черг.

Ідентифікація для пенсіонерів, які мають електронні посвідчення, проводиться раз на пів року. Для пенсіонерів без електронних посвідчень – раз на 3 місяці.

Важливо про «подвійних» переселенців

Люди, які стали переселенцями ще в 2014 році, а потім, після 24 лютого, знову, вже вдруге виїхали з окупації та перереєструвались на контрольованих територіях (наприклад, в 2014 році виїхали з Донецька до Маріуполя, а після 24 лютого 2022 року виїхали із Маріуполя в Дніпро), не вважаються ВПО з 2014-го. Таким громадянам проходити персональну ідентифікацію не потрібно.

ПРОБЛЕМИ

Тим не менш, проблеми виникнуть у переселенців, які в 2022 році не захотіли знову все починати з нуля десь в Україні і залишились в окупації після 24 лютого. Наприклад, у донетчан, які залишились в Маріуполі або у Волновасі. 

Для того, щоб і надалі отримувати пенсії, таким людям треба виїхати на контрольовану Україною територію для проходження персональної ідентифікації. А це в умовах війни зробити дуже складно навіть один раз. А робити це кожні пів року взагалі фінансово неможливо (це вартує більше, ніж розмір пенсії за півроку).

Тим не менш, на наше питання, що робити таким людям, Ганна Прасол відповіла: треба виїжджати, треба відвідувати банк. Іншого шляху немає.

«Ми просто виконуємо постанову уряду. Уряд не надав нам механізму, як діяти, якщо людина не може виїхати з окупації. Але підкреслюю: у випадку, якщо людина не пройде ідентифікацію, рахунок буде заблокований лише на видаткові операції. Гроші пенсіонеру будуть нараховуватись так само, як і раніше, але скористатися ними люди зможе лише після відвідувань відділення Ощадбанку».

Аналогічна проблема виникне і у переселенців з 2014 року, які зараз знаходяться за кордоном. 

«Їм також треба буде звернутись у будь-яке відділення Ощадбанку на території України, і тільки так», - зазначили представники фінансової установи.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, буду повертатись після деокупації
43,2%
Вже повернулась (-вся)
15,4%
Ні, вже не буду повертатись (лише у справах)
18,8%
Досі не маю відповіді на це питання
22,7%
#пенсії переселенцям #Маріуполь
live comments feed...