• Головна
  • Окупанти можуть зобов'язати маріупольців поміняти права водія на російські
08:30, 28 червня 2023 р.

Окупанти можуть зобов'язати маріупольців поміняти права водія на російські

У росії змінили правила оформлення прав водія. Зміни торкнуться тих, хто живе у Росії, але їздить за іноземними посвідченнями. Ймовірно, ці зміни торкнуться і українців, які живуть на окупованих територіях.

Як повідомляють росЗМІ, нова система оформлення прав водія в росії почнеться з 1 квітня 2024 року.

У держдумі рф вирішили, що іноземні національні та міжнародні посвідчення водія будуть визнавати недійсними після закінчення одного року з дня легалізації в росії - отримання ВНЖ або статусу громадянина (тобто, якщо, наприклад, українці отримали російський паспорт, - ред.). Вимога поширюється і на росіян із іноземними правами, які, наприклад, оформили під час тривалого перебування закордоном. Ці документи росіянам також доведеться замінити.

Згодом із порушників братимуть серйозний штраф.

Виняток зробили лише для громадян Білорусі.

Для отримання російських прав треба буде скласти лише теоретичний іспит.

Є ще один виняток: замінити національні права на російські без проходження іспитів, навчання та пред'явлення медичних довідок зможуть співробітники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав у Росії та члени їхніх сімей. А також співробітники міжнародних організацій та їх представництв, акредитованих при МЗС Росії.

Маріупольці, звичайно, не стануть винятком. Тому жителі Маріуполя мають надію на деокупацію та повернення в Україну, й згодом не доведеться виконувати недолугі вимоги окупантів.

Нагадаємо, що на відміну від рф, низка міжнародних документів дозволяє українським водіям використовувати українські посвідчення водія разом з особистими транспортними засобами з українською реєстрацією протягом усього періоду дії тимчасового захисту в країнах ЄС.

Читайте також: “Євробляхи” по українськи. Чи повинні біженці реєструвати свої авто в ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...