• Головна
  • Як вибрати ідеальний ніж для полювання?
Новини компаній
12:35, 23 червня 2023 р.

Як вибрати ідеальний ніж для полювання?

Новини компаній
Як вибрати ідеальний ніж для полювання?, фото-1

Під час полювання не аби яку роль грає правильно підібране екіпірування. Інколи, це може навіть мати вирішальне значення для отримання успіху.

І одним з найважливіших інструментів мисливця є надійний ніж для полювання. Коли вам буде потрібно обробити здобич, приготувати їжу біля вогнища, підготувати стрілецьку позицію або виконати роботу по лагерю, якісний мисливський ніж завжди стане вашим незамінним компаньйоном. Цей маленький посібник надасть вам корисну інформацію про вибір гарного мисливського ножа, який задовольнятиме ваші потреби і допоможе тому, щоби ваше полювання було успішним та приємним.

Розуміння анатомії ножа для полювання

Щоб прийняти обґрунтоване рішення, варто ознайомитись з будовою мисливського ножа та значеннями головних назв та термінів. Лезо, руків'я, хвостовик та загальна конструкція ножа мають велике значення для його продуктивності та довговічності. І вам важко буде зрозуміти, що саме розповідають вам описи та статті в інтернет-магазинах, якщо ви не будете знати значення деяких специфічних термінів.

Схему, яка пояснює будову ножа та знайомить з назвами його частин в інтернеті знайти не важко. Радимо витратити кілька хвилин на ознайомлення з нею. Коли ви будете знати, що там до чого вам буде легше враховувати такі важливі фактори, як матеріал леза, форма леза, матеріал рукоятки та будова хвістовика, що допоможе вам знайти оптимальну саме для вас конструкцію ножа.

Вибір ідеального матеріалу леза

Матеріал леза визначає міцність ножа, здатність леза до збереження гостроти та його стійкість до корозії.

В наш час популярними варіантами матеріалів для виготовлення ножів є нержавіюча сталь, вуглецева сталь та сучасні високотехнологічні сплави.

Нержавіюча сталь має відмінну стійкість до корозії, але її дешеві сорти можуть бути занадто м'якими та швидше втрачати гостроту (але й заточуватись дещо легше).

Вуглецева сталь дозволяє надати лезу виняткову гостроту та міцність, але потребує регулярного уваги та обслуговування бо схильна до корозії.

Сучасні високотехнологічні порошкові сплави поєднують у собі міць, стійкість до корозії та здатність довго утримувати високу гостроту ріжучої кромки. У якості їх головних недоліків можна згадати високу ціну та важкість заточування (через високу твердість).

Вибір форми леза

Форма леза впливає на функціональність ножа, та на те наскільки він підходить для тих чи інших завдань. Популярними варіантами є прямі клинки форм дроп пойнт (drop point) та кліп пойнт (clip point). Вони насправді універсальні та зручні.

Також часто використовуються мисливцями ножі скінери. Вони дуже добре показують себе під час оброблення великої здобичі (наприклад, копитних). характерною ознакою скіннера є широке лезо с помітною кривизною ріжучої кромки. Нерідко клинки таких ножів мають спеціальний гак на обусі. Він допомагає розпотти шкіру звіра та витягнути нутрощі.

Як вибрати ідеальний ніж для полювання?, фото-2

Ножі з довгим прямим клинком використовуються для добивання пораненого звіра. Їх ще інколи називають «доборними ножами» (від старого мисливського вислову «добрати звіра»). Цей дуже специфічний тип ножа в наш час зустрінеш не так вже й часто. Він значно поступився за популярністю більш універсальним моделям.

Оцінка матеріалів руків'я

Руків'я повинне забезпечувати зручний та надійний захват та утримання ножа, навіть в умовах холоду чи підвищеної вологості.

Поширеними матеріалами руків'я є дерево, різні варіанти гуми та композитні матеріали. Дерев'яні руків'я мають дуже приємний класичний вигляд та дуже приємні на дотик, але можуть потребувати більше уваги та догляду.

Руків'я з гуми забезпечують відмінний зчеплення з долонею але бувають чутливі до перепадів температур.

Композитні матеріали, такі як G-10 або мікарта, поєднують міцність, зчеплення та естетичний вигляд і є, на думку багатьох експертів та користувачів, майже ідеальними матеріалами для виготовлення руків'я.

Розуміння будови хвостовика

Хвостовик – це частина леза, яка знаходиться всередині руків'я. Хвостовик може бути помітно вужчим від леза (щурячий хвіст, rat tail) та або частково заглибленим у руків'я, або може проходити його наскрізь.

Також вiн може не поступатися за шириною самому лезу (фултанг, full tang). Тоді руків'я формується за пари накладок приклепаних з обох боків хвостовика.

Ножі з хвостовиком що проходить руків'я наскрізь мають максимальну міцність та довговічність. З хвостовиком заглибленим частково – легші за вагою, але значно менш міцні.

Найбільш міцними є ножі конструкції фултанг. Але й важать вони більше за всі інші варіанти.

Враховуйте розмір та вагу

Розмір та вага ножа для полювання повинні відповідати вашим вподобанням, фізичним можливостям та типу полювання, на якому ви будете використовувати ніж.

Вам не знадобиться скіннер, якщо ви підете полювати на птаха. Великий ніж поясі може заважати вставати та сідати у човні чи біля багаття, продиратись крізь комиші та густий підлісок.

З іншого боку, на полюванні на копитних звірів краще мати із собою надійний та міцний фіксований ніж.

Подумайте, скільки днів та у яких умовах ви збираєтесь полювати. Чи влаштовувати будувати капітальний табір, будувати щось з місцевих матеріалів, готувати їжу тощо?

Тверезе розуміння цих моментів допоможе вам врахувати правильне відношення між розміром, вагою та здатністю вашого мисливського ножа до виконання тих чи інших задач.

Оцінка додаткових особливостей

Деякі ножі мають додаткові особливості, такі як зубчасте (серейторне) лезо, додаткові складані інструменти, стропоріз та інші конструкційні елементи.

Хоча ці додаткові елементи можуть бути корисними, переконайтеся, що вони дійсно відповідають вашим потребам. Пам'ятайте, що додаткові інструменти можуть збільшувати вагу ножа та зменшувати його надійність.

Висновок

Вибір ідеального ножа для полювання – це особисте рішення, яке залежить від багатьох факторів. Не існує ідеального ножа, який буде найкращим за всіма ознаками. Але розуміння анатомії мисливського ножа, особливостей його використання, вибору матеріалів та геометрії леза, будови руків'я, а також свідоме врахування розміру, ваги та додаткових особливостей ножа допоможуть вам прийняти правильне рішення. Не забувайте також про баланс ціни та якості. Самий дорогий ніж не завжди є самим кращим, але й занадто заощаджувати на такому важливому інструменті не варто.

Отримуйте необхідні знання, та самі обирайте ніж, який буде самим зручним саме для вас та відповідатиме саме вашим потребам. Тільки з таким ножем для полювання на вашому поясі ви будете готові до будь-яких пригоди, що чекає вас за межами великого міста. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...