Не така мала бути ця прем’єра. Як Україна прощалася з Наруто і Раста, - ВІДЕО
Вчора, 5 червня, Україна прощалася із Данилом Подибайло («Наруто») та Олександром Войтенко («Раста»), які загинули 1 червня під час виконання бойового завдання під Бахмутом.
Сотні людей зібрались, щоб проводити в останню путь героїв.
Побачити свого сина у труні – це найстрашніше, що може бути для матері. Але жінки, мами героїчних хлопців, тримались героїчно.
«Останню твою ніч по цей бік світу, де ти так яскраво і круто всі 26 років запалював, проведу з тобою, сяйво очей моіх. Наговорюсь і навіть дозволю собі трохи слізок. А що ти мені зробиш? Мені трошки треба. Я й так понад 3 доби тримаюсь молодчагою. Для тебе. Ти звів мене для всіх в якийсь абсолютний абсолют, а мені тепер бери і відповідай тому анонсованому образу крутоі мами Данилка! Щоб ти не виглядав марнослівним).
Сенс мого життя! Пишу тут, хоч ти роками не заходиш у фб. Тому логічно. Не відповісиш - значить просто не туди написала). В твоєі мамусі завжди була залізобетонна логіка, скажи?)
Вчора я побачила тебе. І мені стало легше. Навіть не легше, а зовсім легко. Ти забрав весь біль. Забрав егоїстичний відчай і саможаління. Натомість, передав мені неймовірне відчуття того, що зможу далі жити. Бо знаю, що ти нікуди не дівся. Ти звільнився просто з усіх фізичних посад, які обіймав в нашому житті. Отримав просування по службі і пішов на підвищення…» - написала мати Наруто, Марія Подибайло, засновниця громадської організації «Новий Маріуполь», яка з 2014 року чинить спротив російській агресії.
На прощанні прийшли люди, які знали Марію або знали Данила.
«Останнім часом я зустрічаю людей, які 22 лютого 2022 року зібрались на протест перед драмтеатром в Маріуполі, виключно на похованнях, - написала волонтерка з Маріуполя Олена Золотарьова. - Війна дуже страшна річ, бо з часом ти починаєш звикати до некрологів, в яких ти бачиш імена рідних, друзів, знайомих. Не тому що ти стаєш байдужим, а тому що психіка не витримує і починає адаптуватись та будувати власний домік равлика. Але неможливо звикнути, коли гинуть діти...»
На пам’ятному обіді багато згадували Данила, співали пісні Наруто, і плакали, і сміялись.
А потім у такому закритому форматі відбулась прем’єра документального фільму про роботу підрозділу, де служив Данило та його друг Раста.
«Вони дуже чекали на прем’єру. Вона б мала бути зовсім іншою, оптимістичною. Але сталося так як сталося. Добре, що автори фільму встигли відтитрувати фільм і повідомити про загибель головних героїв стрічки», - розповіла Марія Подибайло.
«Це мав бути зовсім інший фільм про війну… Світлий, життєствердний, без сліз і горя. Але клята війна внесла свої корективи… Наруто і Раста, завжди вас памʼятатиму як суперкласних аеророзвідників 128 батальйону територіальної оборони Дніпровського р-ну м. Києва, відважних воїнів і дуже світлих людей… Вічна памʼять Героям! Тримайте небо, Ангели!» - написала режисерка фільму Олена Зоріна в Фейсбуці.
Фільм «Без права на дубль» - це історія про талановитих аеророзвідників, які щодня своєю роботою рятують життя сотень українських захисників.
Проте своє власне життя Наруто та Раста зберегти не змогли.
Подивіться цей фільм, де хлопці назавжди залишилися живими, тому що герої – не вмирають.
P.S.Не домовляючи, маріупольці, які знали Данила, вирішили помститися за нього так, як можуть - ось такі привітання ворогу полетіли від імені Наруто