• Головна
  • Приватні руїни. Чому окупанти не відновлюють міські селища в Маріуполі, - ВІДЕО
17:49, 21 квітня 2023 р.

Приватні руїни. Чому окупанти не відновлюють міські селища в Маріуполі, - ВІДЕО

Більше 30 тисяч приватних будинків були сильно пошкоджені або повністю зруйновані під час захоплення Маріуполя російською армією. Це більша частина приватного сектору. На відміну від багатоповерхової забудови, ці будинки практично не відновлюють.

Українська влада не має можливості підрахувати точну кількість зруйнованих приватних будинків, тому ми вимушені спиратися на ту інформацію, яку оприлюднювали окупанти.

За інформацією гауляйтера Маріуполя Олега Моргуна, яку він публікував на своєму Телеграм-каналі, 32 тисячі приватних будинків в Маріуполі пошкоджені повністю або частково. З них термінового ремонту потребують 11 тисяч будинків, інші ремонту не підлягають, там потрібно практично відбудовувати будинки від фундаменту.

Приватний сектор Лівобережного району

На теперішній час окупанти відремонтували за рахунок окупаційної адміністрації лише 40 приватних будинків.

Олег Моргун обіцяє, що збільшить кількість відремонтованих будинків до 100 на місяць. Проте поки що навіть таких темпів дотримуватись у нього не виходить.

Приватні руїни. Чому окупанти не відновлюють міські селища в Маріуполі, - ВІДЕО, фото-1

В селищі Горькому (Кальміуський район Маріуполя) жодної ремонтної бригади не бачили. Там досі навіть електрику не підвели. Люди живуть як в Кам’яному столітті. Вода – з колодязів, вечори – при свічах, холодильники – на вулиці або у підвалах.

Лівобережжя – ось так виглядає приватний сектор в Лівобережному районі Маріуполя. Жодних ремонтних робіт. Електрики також немає. Люди самотужки ремонтують будинки, які більш-менш вціліли. Але більша частина так і залишається руїнами.

На Черьомушках жодних ремонтних робіт не проводиться. Там демонтували багатоповерхівки, і після цього забули про мікрорайон.

Електрика там з’явилась частково, далеко не на всіх вулицях. Тіла загиблих люди ховали самі. А далі – своїми силами. З безхазяйних будинків зривали вцілілий шифер, цеглу брали і ремонтували свої будинки, у кого були сили. Але багато людей на Черьомушках так і живуть в напівзруйнованих будинках. І зиму так зимували.

Проте будинок екс-гауляйтера Маріуполя Костянтина Іващенка, який знаходиться також на Черьомушках, раптово почали ремонтувати. Виявляється, попри чутки, не спився до смерті, живий. І ось навіть ремонтує свій будинок. До нього щодня їдуть вантажівки із будівельними матеріалами. Робота кипить.

Поруч селище Моряків. Там теж жодного будинку не бачили ремонту. Проте туди окупанти вже провели електрику та воду.

Приватні руїни. Чому окупанти не відновлюють міські селища в Маріуполі, - ВІДЕО, фото-2

Приватний сектор в центрі Маріуполя – жодних ремонтних бригад. Вулиці Грецька, Митрополитська, Миколаївська, Георгієвська – все в руїнах. Люди скаржаться. Просять хоча б надати будівельні матеріали, готові самі все робити, але навіть це їм не дають.

Приватні руїни. Чому окупанти не відновлюють міські селища в Маріуполі, - ВІДЕО, фото-3

Приватний сектор Паркового селища, теж центр Маріуполя, - в руїнах. Правда, тут з'явилися світло, вода та газ чи не першими після окупації. Але зруйновані будинки як були руїнами, так і залишаються.

Є дві причини, через які окупанти не можуть забезпечити відновлення приватних будинків в Маріуполі. Великі підрядники з росії, які увійшли в місто після його окупації, не цікавляться такими роботами. Їм це фінансово не цікаво. На таких ремонтах неможливо заробити. 

Саме тому гауляйтер Моргун і оголосив про створення ремонтних бригад із місцевих мешканців. Ае зарплати на рівні 25 тисяч рублів  погано мотивують людей. 

«Я на шабашках більше заробляю. Ми з напарником перекриваємо дахи людям, в місяць не менше 100 тисяч рублів маємо», - пояснив Микола, будівельник з Маріуполя. Взагалі-то він не будівельник, а металург, але, каже, руки є, голова є, тож заробляє там, де є можливість.

Але далеко не всі, хто залишився в Маріуполі, мають гроші, щоб заплатити таким приватним бригадам. Тому вони чекають на окупаційну адміністрацію.

Інша причина, через яку ремонти приватного сектора не ведуться, - це нестача будівельних матеріалів. Їх завозять недостатньо. Дороги, якими завозять в Маріуполь деревину та метал, мають обмежену пропускну здатність, а якщо врахувати те, що цими ж дорогами росіяни женуть колони військової техніки, то можна зрозуміти, чому так мало будівельних матеріалів заходить у місто. На приватні будинки їх точно не вистачає. Тож люди з минулого літа все чекають і чекають. 

Як прорахували журналісти сайту 0629, якщо роботи з відновлення приватного сектору будуть тривати такими ж темпами, знадобиться 30 років.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...