• Головна
  • Паспортизація по-російськи. Як в Маріуполі змушують відмовлятись від українського громадянства, - ФОТО
17:54, 14 березня 2023 р.
Надійне джерело

Паспортизація по-російськи. Як в Маріуполі змушують відмовлятись від українського громадянства, - ФОТО

По понеділках, вівторках та четвергах в Маріуполі подають заяви на отримання паспорта країни-агресора, а по середах – пишуть заяви про відмову від українського громадянства.

В таких реаліях живе зараз окупований Маріуполь.

Процес видачі російських паспортів розпочався в місті ще влітку, але рік тому цей процес не був масовим через те, що росіяни боялися в місті відкривати свої паспортні, міграційні офіси. Для того, щоб подати документи, маріупольцям треба було їхати в Мангуш, Бердянськ або в Донецьк. А це не зручно і не потрібно було.

Зараз процес русифікації торпедується.

На початку року всі працівники бюджетних установ були поставлені перед вибором: або отримуєте російський паспорт, або втрачаєте роботу.

«Коли у нас приймали заяву на паспорт, змусили писати і заяву на відмову від українського громадянства. Тільки після того прийняли заявку на російський паспорт», - розповіла Анна Т., яка працює в районній адміністрації Маріуполя.

Паспортизація по-російськи. Як в Маріуполі змушують відмовлятись від українського громадянства, - ФОТО, фото-1

Це був перший крок до примусу до російського громадянства.

Потім росія скасувала виплату соціальної допомоги різним категоріям маріупольців – допомога багатодітним родинам, по безробіттю, людям з інвалідністю тощо перестала виплачуватись, якщо у отримувача немає російського паспорту. І люди стали вишукуватись в черги за паспортами.

Наступним кроком окупантів стали діти. Батькам випускників повідомили, що ті не отримують атестат про середню освіту, а також не будуть допущені до російського ЗНО – «ЄГЕ». Без цього екзамену маріупольський випускник може вступити лише до несправжніх «вузів» Маріуполя або Донецька. А без атестату взагалі неможливо підтвердити, що дитина де-небудь навчалась.

Для того, щоб оформити паспорт на дитину, спершу російський документ мають отримати батьки. Таким чином русифікуються одразу цілі родини. 

Зараз в Маріуполі склалася ситуація, коли отримати роботу будь-кому, хто хоче офіційно працювати, майже неможливо без російського паспорту. Тому і вишукуються величезні черги. 

Паспортизація по-російськи. Як в Маріуполі змушують відмовлятись від українського громадянства, - ФОТО, фото-2

«Ми не знаємо, чи повернеться Україна, коли буде звільнений Маріуполь. А що робити, якщо росія протримається тут кілька років? Як нам тут жити. Мені їхати нема куди. Тому працюю. І паспорт отримала. Паспорт України у мене забрали, і це те, що мене хвилює. Бо я не мала наміру відмовлятись від нього. Сподіваюсь, зможу відновити документи після повернення української влади», - пояснює 0629 жінка, яка працює в установі, пов’язаній з наданням соціальних послуг в Маріуполі.

Паспортизація по-російськи. Як в Маріуполі змушують відмовлятись від українського громадянства, - ФОТО, фото-3

Проте не у всіх відбирають паспорти. Як розповіла 0629 вихователька дитячого садочку, їх так би мовити паспортизували всіх колективно. Прийшли, у всіх зібрали заяви на отримання паспорту, зібрали документи і через місяць вони отримали паспорти. Українські документи залишились з ними.

Чому такий різний підхід застосовується, поки що з’ясувати не вдалось (якщо у вас є більше інформації з цього питання – пишіть нам, будь ласка, в Телеграм-бот 0629, всі повідомлення - анонімні).

Станом на вчора, 13 березня, черга за російськими паспортами в Маріуполі складає 5300 чоловік. Люди приходять займати чергу вночі. О 16 годині – перекличка.

На фото 0629 – перекличка в черзі за російським паспортом.

«Якщо не встигаєш на перекличку – значить, тобі не дуже і потрібен паспорт, кажуть в черзі, і безжально викреслюють тебе», - розповіла Анна Т.

Скільки саме людей в Маріуполі вже отримали російський паспорт, окупанти не повідомляють. Власне політика української держави щодо тих, хто на окупованих територіях був змушений отримати ворожій паспорт, до кінця не врегульована.

Раніше міністерка з питань тимчасово окупованих територій Ірина Верещук погрожувала кримінальним переслідуванням, проте коли вона виступала, ще не були відомі факти примусової паспортизації з боку росії.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ні, не змінились. Повернусь, як тільки це буде безпечно
49,0%
Не змінились - я не збирався (-лась) повертатися і зараз не збираюсь
11,5%
Так, змінились. Не зможу жити в Маріуполі, хоча раніше дуже хотіла (хотів) повернутись
17,0%
У мене немає відповіді на це питання. Знаходжусь у підвішеному стані
22,5%
#Маріуполь #паспортизація #русифікація
live comments feed...