• Головна
  • Як в Маріуполі зараз оформлюють російські паспорти та пенсії. Нові подробиці
13:21, 1 березня 2023 р.
Надійне джерело

Як в Маріуполі зараз оформлюють російські паспорти та пенсії. Нові подробиці

Як в Маріуполі зараз оформлюють російські паспорти та пенсії. Нові подробиці

В Маріуполі вишукуються довжелезні черги на отримання російських паспортів. Людей змушують отримувати паспорт країни-агресора, бо в іншому випадку вони втрачають доступ до соціальних виплат, можливості працювати, дітям відмовляють у видачі атестатів, тощо.

Крім того, переважна кількість маріупольців, які залишились в окупації, - це пенсіонери, яким дуже важко змінювати місце проживання з різних причин. Так от, росіяни повідомили, що перерахунок в бік збільшення пенсій можливий лише за умови отримання російського паспорту. Тим, хто паспорт не отримає, пенсія буде збережена, але лише у розмірі 10 тис. руб. Цей мінімум не дозволяє виживати навіть зараз, коли маріупольці ще не почали сплачувати комунальні послуги. Джерела 0629 в Маріуполі кажуть, що як тільки комунальні виплати стануть обов’язковими для всіх, в місті розпочнеться соціальна катастрофа. Люди зможуть виживати лише за рахунок безкоштовної їжі від окупантів.

Саме тому черги на отримання паспортів росії зараз сягають більше 1000 чоловік.

«Я записалася в чергу і вже тертій день ходжу на переклички. Якщо хоча би раз не прийду, пропущу, запізнбсь на перекличку – мене викинуть з черги, і снова потрібно буде вставати в 4 ранку, йти, записуватись. Це якийсь жах. З першого дня окупації все, що я роблю, це стою у чергах – за довідками, копіями, виписками, гуманітркою… Немає ніяких сил», - розповідає Лариса Богданівна, мешканка Лівобережного району Маріуполя.

«Чула, що тим, хто працює, паспорти роблять колективно (всім працівникам), бо отримати паспорт у порядку черги проблематично, Треба ходити на переклички, а якщо ти  працюєш, то які ж тут переклички. Тому керівники установ домовляються з відділами паспортними, і роблять колективні замовлення», - розповіла Ельвіра Т., мешканка Центрального району Маріуполя.

Вона повідомила, що в установах та на підприємствах у людей не питають, чи хочуть вони отримувати паспорт.

«На роботі просто перед фактом ставлять людей - без варіантів. Збирають документи і подають на всіх разом», - зазначає пані Ельвіра.

Але найбільше проблем виникає все ж таки не у тих, хто працює, а саме у пенсіонерів.

Проблема в тому, що далеко не всі з них отримали право на російську пенсію.

Згідно до постанови окупантського уряду, право на пенсійне забезпечення матимуть громадяни російської федерації (жінки – 58 років, чоловіки – 63 роки), які постійно проживали на окупованій території Донецької області, станом на 30 вересня 2022 року.

Для підтвердження факту постійного проживання людина має показати паспорт рф, в якому стоїть відмітка про реєстрацію не пізніше 30 вересня. Так сказано в російському розпорядженні. Це означає, що адресна довідка терористичної організації «ДНР» або паспорт України з реєстрацією не підходять для отримання російської пенсії.

І в цьому закладена велика проблема для маріупольців. Справа в тому, що паспорти рф з позначкою про реєстрацію стали видавати в Маріуполі тільки після 30 вересня 2022 року.

За інформацією так званого «Пенсійного фонду днр» на окупованій частині Донецької області видали 470 тисяч паспортів росії без відмітки про реєстрацію. Переважна більшість цих паспортів була видана для мешканців територій, окупованих після 24 лютого 2022 року.

Всі ці люди мають заново пройти всі черги, потрапити в міграційну службу, щоб поставити відмітку про реєстрацію. Для цього треба ночувати під дверима офісів міграційної служби агресора. Або їхати на територію Ростовської області і там ставити відмітку.

Всі ці варіанти вкрай важкі, а для деяких пенсіонерів фізично неможливі. Тож літні люди опиняються в дуже складному становищі. І все через страшну бюрократію російської федерації.

Нагадаємо, що раніше Центр протидії дезінформації повідомляв, що маріупольців змушують відмовлятись від українського громадянства при отриманні російських паспортів. Але мешканці Маріуполя цю інформацію спростовують. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #паспорти #пенсія
live comments feed...