• Головна
  • 2300 злочинів проти природи. Росіяни завдали довкіллю України майже 2 трильйона гривень збитків, - Міндовкілля
13:55, 23 лютого 2023 р.
Надійне джерело

2300 злочинів проти природи. Росіяни завдали довкіллю України майже 2 трильйона гривень збитків, - Міндовкілля

За рік повномасштабної війни задокументовано понад 2300 злочинів проти природи. Розмір збитків сягає майже 1,9 трильйона гривень.

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, передає пресслужба Міндовкілля.

“Не кожна європейська країна має таку кількість лісу, яку росіяни знищили в Україні. Майже 500 тис. га сьогодні під окупацією або перебувають у зоні бойових дій. 2,4 млн га лісів вже звільнені та потребують відновлення. Цікаво, що майже стільки ж - 3 млн га - було пройдено пожежами у Сибіру за перші 4 місяці минулого року. Тобто російська авіація, замість того, щоб займатися ліквідацією пожеж у себе вдома, бомбардувала наші міста й спалювала ліси”, - зазначив Міністр.

За його словами, за рік п'ята частина українського заповідного фонду відчула на собі наслідки бойових дій. Під окупацією знаходиться 10 національних природних парків, 8 заповідників, 2 біосферних заповідників.

Близько 600 видів фауни та 750 видів флори опинилися під загрозою знищення. Це, зокрема, й червонокнижні види. Вже маємо близько тисячі зафіксованих випадків смерті дельфінів на узбережжях України, Болгарії та Туреччини.

У зоні бойових дій знаходиться найбільш промислово розвинена частина України. Окуповано 132 родовища корисних копалин. Збитки галузі за рік сягають 7,76 трлн гривень.

“Крім того, з перших днів повномасштабного вторгнення ми зіткнулися з безпрецедентним ядерним терором. Чорнобильська АЕС була під окупацією 35 днів і зазнала збитків на 3,2 млрд грн. Сьогодні маємо новий виклик. Ситуація із діями росії на Каховському водосховищі може мати колосальні наслідки. І це не лише позбавлення одного мільйона українців питної води. Зниження рівня води у водосховищі може призвести до виходу з ладу систем охолодження Запорізької АЕС”, - наголосив Руслан Стрілець.

У Міндовкілля наголосили, що росія своїми діями сприяє і посиленню кліматичної кризи, з якою бореться увесь світ. Через дії країни-агресора маємо справу з додатковим прямими викидами СО2 в атмосферу - а це близько 33 млн тонн. Лише від пожеж у лісах, на сільськогосподарських та інших об'єктах під час бойових дій в атмосферу потрапило більше 23 млн тонн парникових газів.

За словами Руслана Стрільця, Міністерство спільно з Держекоінспекцією продовжує фіксувати всі злочини окупантів, щоб пред'явити агресору “рахунок” після Української Перемоги.

Нагадаємо, що Маріуполь ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну мав свою особисту історію з екологією. Проте після 24 лютого 2022 року головними забруднювачами повітря, води та ґрунту стали не заводи, а російськи окупанти. Знищуючи Маріуполь, вони використовували “Гради”, авіаційні фугасні бомби ФАБ,термобаричні снаряди «Сонцепьока». Був обстріл з установки розмінування «Метеорит», яка закидає на дроті надважкий заряд вибухівки і зрівнює з землею все поряд. 

Повний  хімічний склад як вибухівки, так і палива часто засекречений виробником. Тому зрозуміти, що саме потрапляло в Маріуполі під час атак росіян на місто, спочатку у повітря, а потім у ґрунт та воду, без проведення лабораторних відборів проб майже неможливо. 

Читайте  по темі: 

Брудна земля знищеного Маріуполя. Як російські бомби на «Азовсталі» отруїли все живе навколо, - ФОТО, ВІДЕО

Як війна та знищення "Азовсталі" загрожує екології Приазов'я

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна
Останні новини
live comments feed...