• Головна
  • Вбивча бюрократія. Як росіяни примушують літніх людей в Маріуполі заради грошей збирати свідків та довідки
15:40, 22 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Вбивча бюрократія. Як росіяни примушують літніх людей в Маріуполі заради грошей збирати свідків та довідки

Бюрократична машина в росії безжальна. І саме таку бюрократію окупанти запровадили в Маріуполі. Для того, щоб отримати будь що – чи то гуманітарну допомогу, чи то вугілля, чи то пенсію або іншу соціальну виплату, треба надати від 3 до 10 довідок. А щоб отримати ці довідки, треба спочатку відстояти в черзі за талончиком, а потім – в черзі на прийом до чиновника. І так треба зробити стільки разів, скільки довідок потрібно.

Тобто якщо треба зібрати 5 довідок, то людині треба відстояти 10 черг, часто з ночі займати місце. І якщо це літня людина, збір довідок стає справжнім випробуванням.

Ось чому досі в місті залишається багато старих людей, які не отримують грошей.

82-річна мешканка Маріуполя Вероніка Т. розповіла 0629, як вона збирала довідки для отримання соціальної виплати у розмірі 3000 російських рублів.

Цю допомогу виплачують два рази на рік тим, хто досяг віку  80 років і старше.

В першій раз, півроку тому, жінка просто написала заяву, надала паспорт і копію паспорта, і їй зробили цю виплату. 

«Минуло пів року, треба подавати документи знову, щоб отримати 3000 руб.,  - розповіла жінка, - але тепер їй треба додатково подавати  довідку про доходи (треба брати її у пенсійному фонді) і довідку про склад родини! Довідку про склад родини видають у ЖЕКу. Наразі ЖЕК знаходиться на вул.Гранітній, на 23 мікрорайоні, а я живу біля станції переливання крові. Тобто мені туди треба пішки дійти. Я не впевнена, що зможу.

 У ЖЕКу треба писати заяву. Але і це не все. Я маю когось вмовити і привести з собою в якості двох свідків. І члени родини не підходять. Без двох свідків довідку не видадуть! Свідки приходять з паспортом і підтверджують, що я справді проживаю за своєю адресою! Це контингент – 80+., повинні ходити по чергах та ще сусідів просити! Це просто знущання!» - каже пані Вероніка.

Вбивча бюрократія. Як росіяни примушують літніх людей в Маріуполі заради грошей збирати свідків та довідки , фото-1

Вже коли ми написали цей матеріал, пані Вероніці зателефонували і погодились прийти прийняту заяву для отримання необхідних довідок за адресою. Але свідків вимагають все рівно. Хтось має засвідчити, що жінка не просто перебуває в Маріуполі, а саме живе там.

Хоча, яке то життя…

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...