• Головна
  • Під прикриттям "волонтер". Історія маріупольчанки Анжели Тимченко, - ФОТО
Колаборанти
08:15, 21 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Під прикриттям "волонтер". Історія маріупольчанки Анжели Тимченко, - ФОТО

Колаборанти

Широкому загалу в Маріуполі Анжела Тимченко (дівоче прізвище Мелкумова) відома як волонтерка, яка опікувалась питаннями інклюзії та допомоги українським військовим. Але ця жінка виявилась  агентом проросійських сил впродовж багатьох років, пише проєкт Зрадомір, який присвячений дослідженню і фіксації злочинів маріупольських колаборантів.

На початку двотисячних Тимченко займалась мережевим бізнесом та була депутаткою міськради від Блоку Наталії Вітренко. Нагадаємо, що партія Вітренко виступала за єдиний економічний простір з Росією та Білоруссю. Проводила такі чудові акції, як пікетування учень НАТО в Криму, хресний хід на підтримку православ'я, вуличні акції “проти реабілітації ОУН-УПА” та пікетування мережі «McDonald’s» з лозунгами «Россия нам друг — агрессор нам враг, мы за Украинский картофель и творог!».

Певний час Тимченко очолювала комісію міськради з питань науки та освіти від цієї партії.

Фото Олени Білозерської

Під прикриттям "волонтер".  Історія маріупольчанки Анжели Тимченко, - ФОТО, фото-1
Під прикриттям "волонтер".  Історія маріупольчанки Анжели Тимченко, - ФОТО, фото-2

Фактично цю політсилу в Маріуполі контролював Петро Іванов (місцевий бандит, який обклав даниною значну частину бізнесу в Маріуполі, був очільником Партії регіонів в Маріуполі і "смотрящим" від Януковича, оголошений в розшук в 2014 році за підозрою у державній зраді і фінансуванні тероризму в Маріуполі, - ред.) і це був тільки початок зв’язку Тимченко з Івановим.

Офіційно Тимченко заробляла тим, що здавала комерційну нерухомість в оренду, але фактично вона тримала мережу “наливайок” по місту. Через це потрапила до скандалу за участі Галини Одноріг, яка разом з активістами “Національного корпусу” робила рейди по незаконно працюючих “генделиках”. “Кришу” наливайкам Тимченко забезпечував Іванов.

Під прикриттям "волонтер".  Історія маріупольчанки Анжели Тимченко, - ФОТО, фото-3

Зв’язок Тимченко з Івановим розповсюдився і на її родину: Роман Теслюк, зять Тимченко, був наглядачем за бізнесом Петра Іванова, зокрема за ринком "Космос" та іншими бізнесами. Контролював грошовий потік до Росії, слідкував за тим, щоб у всіх сферах Маріуполя були “свої” люди.

Тим часом Тимченко розгорнула активну громадську діяльність: вона зареєструвала ГО “Фонд “Довіра” та займалась питаннями інклюзії та опіки над дітьми, які опинились в скрутних життєвих обставинах, біженцями та людьми з інвалідністю. За грантові гроші вона реалізовувала суспільно важливі проєкти: наприклад, навчання поліцейських жестовій мові або проведення форуму “Світ рівних”.

Під прикриттям "волонтер".  Історія маріупольчанки Анжели Тимченко, - ФОТО, фото-4

В політичній сфері вона реалізовувалась в лавах партії “За майбутнє”.

Чому не ОПЗЖ? А все просто: це було б дуже очевидно, пише Зрадомір. Справа в тому, що Петру Іванову була потрібна людина, яка б інформувала його зсередини патріотичного активу Маріуполя. Нею стала Тимченко: проєкт з навчанням поліціянтів став їй в пригоді, і вона роззнайомилась та втерлась в довіру до керівництва нової патрульної поліції, а показова громадська діяльність створила для неї імідж безкорисної проукраїнської волонтерки.

Насправді Тимченко весь цей час виконувала роль “крота” в проукраїнському активі, стверджує Зрадомір, негласно залучалась до політичного просування та лобіювання партії ОПЗЖ, забезпечувала їх фінансування на виборах.

Під час активних воєнних дій вона була ледь не єдина, хто залишався зі зв’язком, коли його в місті вже майже не було. Писала проникливі пости у фейсбуку, хоча насправді здавала позиції українських військових.

Тимченко засуджувала українську армію, яка намагалась тримати оборону міста в повній блокаді і закликала до здачі міста.

Під прикриттям "волонтер".  Історія маріупольчанки Анжели Тимченко, - ФОТО, фото-5

Крім того, після скидання російської бомби на пологовий будинок 9 березня 2022 року вона написала в Фейсбуці, що це - вина Азову, який там влаштував свою базу. Тобто повністю повторила наративи російської пропаганди.

Зараз її профіль в Фейсбуці вже закритий. 

Анжела Тимченко обіцяла розгорнути спеціальну операцію з розміщення маріупольських біженців в Мєлєкіно, але насправді навіть не заїжджала в село, про що є свідчення місцевих мешканців.

Виїхала спочатку в Крим, а тепер за неперевіреною інформацією знаходиться в Німеччині.

Служба безпеки України проводить розслідування діяльності Анжели Тимченко.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
Спецтема
Щоб зрадники, брехуни і колаборанти, які так радісно і впевнено паплюжать рідну країну, не загубились після нашої перемоги, а відповіли перед судом згідно з законом про колаборацію, ми розпочинаємо нову рубрику. Присвячена вона буде сепаратистам і колаборантам нашого регіону. Мета цієї рубрики одна: ідентифікувати зрадників і «сочувствующих».
live comments feed...