Катастрофа малазійського літака МН17: Путін особисто ухвалив рішення про передачу бойовикам ЗРК Бук, - розслідувачі
Існують вагомі підстави вважати, що рішення про постачання зенітно-ракетного комплексу Бук бойовикам «ДНР» ухвалив російський диктатор Володимир Путін.
Про це йдеться в доповіді Об'єднаної слідчої групи (JIT), яка розслідує катастрофу рейсу MH17, передає NV.
Вони посилаються на записи телефонних розмов, у яких російські чиновники кажуть, що рішення про надання військової підтримки залишається за главою Кремля.
«Рішення про надання підтримки відклали на тиждень, тому що була лише одна людина, яка могла ухвалити це рішення — не генерал чи міністр оборони —, а та людина, яка була безпосередньо підзвітна народові і яка зараз на саміті у Франції», — цитують розслідувачі чиновника, який пояснює процес ухвалення рішень у Росії.
Тоді, 5—6 червня 2014 року, Путін був у Франції на святкуванні Дня висадки союзників під час Другої світової війни.
«Є конкретна інформація про те, що прохання сепаратистів передали президенту, і це прохання задовольнили. Невідомо, чи згадується в запиті система Бук. Трохи пізніше з’являються більш важкі системи ППО, зокрема і Бук, з якого збили MH17. Хоча ми говоримо про вагомі докази, висока планка повних і переконливих доказів не досягнута. Крім того, президент користується імунітетом на посаді глави держави», — ідеться у звіті.
Нагадаємо, 17 листопада 2022 року Окружний суд Гааги засудив Ігоря Гіркіна, Леоніда Харченка та Сергія Дубинського до довічного ув’язнення. Їх визнали винними у вбивстві 298 разів — за кожного пасажира та члена екіпажу MH17. Ще одного фігуранта справи Олега Пулатова виправдав суд. Визнані винними мають виплатити 16 млн євро компенсацій родичам загиблих.
Катастрофа малайзійського Boeing відбулася 17 липня 2014 року. Літак авіакомпанії Malaysia Airlines летів з Амстердама до Куала-Лумпуру. Загинули всі 298 людей, які перебували на борту.
У серпні 2014 року була створена Міжнародна слідча група, до якої увійшли представники Росії. У липні 2015 року Росія заблокувала у Раді Безпеки ООН пропозицію створити міжнародний трибунал щодо розслідування аварії MH17.
У 2016 році Міжнародна слідча група офіційно оприлюднила результати розслідування катастрофи Boeing Малайзійських авіаліній рейсу МН17, згідно з якими літак збили із ЗРК Бук, який доставили на Донбас із території Росії.
Читайте також:
Катастрофа МН17: Гаазький суд засудив Гіркіна, Харченка та Дубинського до довічного ув’язнення