• Головна
  • 45 тис доларів за квартиру з дірою в стіні. Як змінився ринок нерухомості в Маріуполі, - ФОТО
18:12, 7 лютого 2023 р.

45 тис доларів за квартиру з дірою в стіні. Як змінився ринок нерухомості в Маріуполі, - ФОТО

В Маріуполі залишається більше 100 тисяч населення. Через зруйновані або пошкоджені обстрілами будинки більша частина містян потребує або нового житла, або термінового покращення житлових умов. Проте ті темпи будівництва, які зараз забезпечують окупанти, не можуть закрити потребу людей в квадратних метрах. Росіяни за рік побудували 22 будинки, але лише близько 200 маріупольців отримали ключі від квартир, інші залишаються порожніми. Це житло зберігають для тих російських кадрів, які будуть приїжджати і заміщувати місцевих мешканців на всіх рівнях влади на Донеччині. Тому містяни активно намагаються продати, обміняти або орендувати те, що вціліло. Ціни на нерухомість у місті стали стрімко рости.

0629 дослідив, які зміни відбулися на ринку нерухомості у Маріуполі за 10 місяців окупації.

Ще у травні маріупольці при купівлі житла перш за все звертали увагу на ступінь руйнування помешкання, як часто обстрілюється район, в якому розташована нерухомість, наявність мінімального набору побутових умов та пічного опалення в приватних будинках. Майже рік потому для покупців та орендарів перш за все важлива розвинена інфраструктура навколо житла, чи встигли окупанти відремонтувати пошкоджений будинок, наявність у помешканні меблів та побутової техніки.

До війни престижними районами вважався центр міста або близька доступність до моря, зараз в пріоритеті - найменш пошкоджені після обстрілів райони - 20, 21,22, 23 МКР. 

Саме тут, коли скінчилися обстріли, біля колишнього ринку "Космос", зосередилася торгівля продуктами та побутовими товарами. У цьому ж районі й почали відкриватися перші магазини. Позначається і близькість колишнього торгового центру Метро. На початку окупації там видавали городянам гуманітарну допомогу, картки місцевого мобільного оператора. Саме з цих районів окупанти почали  відновлювати постачання води, світла та тепла, ремонтувати пошкоджені будинки.

Тому наразі вартість нерухомості у цьому районі одна із найвищих у місті. До речі, ціни на житло у Маріуполі навіть вище від довоєнних.

Продажа

За двокімнатну квартиру як-то кажуть з "бабусиним ремонтом" та відповідними меблями, площею 57 кв. м, розташовану біля ринку "Космос" на бульварі Шевченко власники просять 29 тисяч доларів США. Власники запевняють, що у квартирі вже здійснено заміну теплового контуру та вікон.

Двокімнатна квартира з ремонтом та відносно новими меблями площею 47 кв. м у одній з дев'ятиповерхівок на 23 МКР коштує 1 285 970 грн (приблизно $32 тис.). "Газ,вода, опалення, інтернет. Нові вікна та батареї. Холодильник, вбудована техніка, Будинок ціл", - зазначає власник.

Дешева двокімнатна, яку ми знайшли у цьому районі, розташована біля кінотеатру "Савона" на Троїцькій. В помешканні тільки голі неоштукатурені стіни та нові вікна. Ціна цієї квартири площею 34 кв. м. $13,5 тис.

Однокімнатна гостинка на вулиці П. Орлика коштує  $ 11800.

"Одна моя знайома почула, що в районі ринка "Космос" продають трикімнатну квартиру без ремонту за 45 тис. доларів. Вона пішла дивитися, а у помешкання було попадання", - розповіла 0629 маріупольчанка Олена.

В інших районах Маріуполя квартири не набагато дешевші -  залежить від стану помешкання, наявності меблів та побутової техніки.

За трикімнатну квартиру біля колишнього кінотеатру "Комсомолець" площею 120 кв. м власники хочуть $85 тис. У квартирі збереглися дорогі меблі, до війни було зроблено якісний ремонт. "Продається з меблями та побутовою технікою. Постраждала тільки підвісна стеля. Хороше місце розташування", - йдеться в оголошенні.

Двокімнатна на Східному (Лівобережний район) коштує 32,5 тис. доларів. "Будинок ціл. Вікна цілі. Опалення поміняно та підключено (у квартирі тепло). Газові труби в будинку та квартирі поміняні та підключені, світло є. Балкон ціл. У квартирі залишається вся техніка та меблі. Інтернет у будинку підключено", - повідомляють власники.

За однокімнатну квартиру на площі Кірова власники просять 10 тисяч доларів. Правда, в якому стані наразі знаходиться помешкання, власники не повідомляють. Тільки зазначають, що є нові пластикові вікна, новий стояк опалення та батарея. Встановлено лічильники на воду. Також є деяка побутова техніка.

Продають маріупольці також власні будинки. 

Майже в центрі міста в селищі Парковому виставлено на продаж будинок площею 98 кв. м. Господарі зізнаються, що будинок потребує капітального ремонту. Його ціна - 57 тис. доларів.

Приватний будинок біля драмтеатру, який було значно пошкоджено під час активних бойових дій, зараз продають за 1,8 млн російських рублів.

Найдорожчий будинок, який зараз продають у Маріуполі, розташований у Лівобережному районі. Будинок двоповерховий, площею 300 кв. м. Будинок майже не постраждав. "Зважаючи на останні події, постраждали вікна, забиті ДВП", - зазначає власник. Фішка дому - у підвалі обладнано у підвалі обладнано притулок.

Будинок продається з усіма меблями та побутовою технікою. Його ціна – 300 тисяч доларів.

Оренда

Ринок оренди у Маріуполі активніший. Однокімнатну квартиру в Маріуполі можна знайти за 5-9 тисяч рублів. Оренда двокімнатної стартує від 15 тисяч рублів, трикімнатної – від 20 тисяч рублів.

Цікаво, що зараз власники квартир готові здавати житло російським будівельникам. Щоправда воліють як орендарів бачити або інженерів  або керівників будівельних підрозділів. Часто в оголошеннях вказується і "слов'янська" національність майбутнього орендаря.

45 тис доларів за квартиру з дірою в стіні.  Як змінився ринок нерухомості в Маріуполі, - ФОТО, фото-1

В оренду пропонується 3-х кімнатна квартира виключно для порядного керівництва будівельної компанії. Можливо для керівника з дружиною. Без тварин. Усі комунікації підключені. Вартість оренди 40 тис. на місяць + приємний бонус - вологе прибирання 1 раз на тиждень входить у вартість оренди . Є страхова сума та комісія, - йдеться под цим оголошення про оренду

Юридична площина

Нерухомість, природно, вся оформлена в українському реєстрі, і очевидна правова невизначеність. Природно, що і в Україні, і в країнах, які її підтримують, операції, скоєні в юрисдикції так званої "ДНР", будуть вважатися нікчемними. Виходячи із сьогоднішніх геополітичних реалій, легальними вони можуть визнаватися тільки в Росії. Проте, якщо хто-то  буде продавати свої квартири в українській юрисдикції, має не дуже багато шансів зараз підтвердити свої права в окупованому Маріуполі. До того ж влади "ДНР" мають намір провести масштабну кампанію з націоналізації майна тих, хто буде ідентифікований як ворог "молодої республіки". 

Помічник нотаріуса Артура Восканяна в Маріуполі, з яким поспілкувалося російське видання "Фонтанка.ру" порадила не поспішати купувати нерухомість. "Пока такие операции там невозможны из-за отсутствия обязательств органов государственной власти и единых регистрационных центров. Пока неясно, что там с Мариуполем. Да и не только с ним, с Волновахой… С этими освобожденными территориями", - зазначила вона.

Ті, хто залишився в місті, намагаються привести до ладу своє житло. Якщо прагнуть поїхати з міста, хочуть його продати. Все частіше можна побачити оголошення, у яких деякі квартири та будинки продають віддалено - їх власники роз'їхалися по Європі, Україні та Росії.

Є випадки, коли на таку нерухомість поклали очі сусіди, і ось вони як раз «в темі», як організувати перехід прав в цих умовах.

"Оформити угоду  купівлі нерухомості можна у деэнеровского нотаріуса. Це абсолютно законно, операції потім визнають в законодавцях російської федерації. Я не знаю, є чи в них загальний реєстр, але операції йдуть повним ходом. У деэнэровского нотаріуса немає проблем з перекладом документів на українську мову — він розуміє російський і український, робить угоду, так і все. Я впевнений, що нотаріус зробить куплю-продажу і вона буде дійсною", - коментує в соцмережах користувач на ім'я Сергій.

Читайте також:

Що думають маріупольці про долю «путінських новобудов». Опитування

Іпотека від окупантів. Чому маріупольці не можуть отримати безкоштовне житло від росіян

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...